1 Kasım zaferinin sırrı!

1 Kasım zaferinin sırrı!

İşte genel başkan… İşte Başbakan!

Tebrikler Sayın Başbakan!.. Teşekkürler Sayın Davutoğlu!..

Yerini böyle bir lidere bıraktığı için, Türkiye’ye böyle bir başbakan kazandırdığı için; Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da tebrikler ve teşekkürler!

***

Üslûb-u beyân aynıyla insan!..

“Bu seçimde yenilen yoktur, hiç kimse yenilmemiştir.”

Sayın Başbakan Davutoğlu’nun seçim sonrası yaptığı konuşma, fevkalade takdir-e şayan… Beklenen, arzu edilen, olması gereken bir konuşma.

Sayın Başbakan büyük zaferle çıktığı seçimin hemen ardından, gurur ve kibri ayakları altına alarak tevazu ile sadece Ak Partililere değil 78 milyona sesleniyor:

“Bu zafer 78 milyonunundur. Kazanan 78 milyondur. Herkesi kucaklayacağız. Bu topraklara sevgi tohumları ekeceğiz. Sevgi çınarları büyüteceğiz, 78 milyonu kardeş, dost kılacağız” diyor…

“Bugün bu seçimde yenilen yoktur, bu seçimde Türkiye kazanmıştır, milletimiz kazanmıştır, hiç kimse yenilmemiştir” derken, Ak Parti’ye rey vermeyenleri ötelemiyor, küçümsemiyor, aşağılamıyor!

“Husumet, nefret ve şiddet dili kaybedecek, Türkiye’yi her türlü çatışmadan, gerilimden çıkaracağız” derken, milletimizin yıllardır hasretini çektiği, beklenen, olması gereken siyaset üslubuna davetiye çıkartıyor.

***

Giresun’da Ak Parti 4. Milletvekilini nasıl kaybetti?..

Seçime 3-4 gün kala gerek Giresun gerek Türkiye genelinde bu sonuçlarını kimse beklemiyordu. Seçim sonuçları gösteriyor ki Ak Partililer 3. Vekile sevinirken 4 kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorlar.

Şayet Ak Partililer bazı belediyeleri 30 Mart’ta CHP’ye ikram etmemiş olsalardı ve 3. sıra adayı Sabri Öztürk’ün dışındaki adaylar ve parti teşkilatları 4 milletvekili çıkacağına inanarak seçim çalışmalarını sürdürseydi; 4. Milletvekilini de Ak Parti çıkartabilecekmiş!

Demek ki; aday tespitlerinde hata yapılmış!

Demek ki; doğru adaylar gösterilmiş olsaydı 4 milletvekili çıkacakmış!

Acaba Ak Partililer 3 milletvekiline sahip olmanın sevincini yaşarlarken, 4’ü kaybetmenin sorumluluğunu kimler üstlenecek?

Gerçi bugüne kadar Ak Parti’de, seçim kaybeden ve kaybettirenlerden hesap sorulmadı, acaba bundan böyle hesap soran ve sorulanlar olur mu?

“Bir liderin son sınavı, geriye insanları ikna edecek ve onları kazanacak bir adam bırakmasıdır.” (W. Lippmann)

Vesselam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?