11 Köye Dev Su Yatırımı Yapıldı

11 Köye Dev Su Yatırımı Yapıldı

Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği köylerin içme suyu sorunlarına önemli yatırımlar yapıyor. Bu yatırımların biride Bulancak ilçesine yapıldı. Bulancak Süme Köyü muhtarı Mustafa Özdemir grup içme suyunun 11 köye hizmet verdiğini belirtti. Özdemir “grup suyu 3 bin metreden getiriliyor.

Süme, Arifli, Ahmetli, İcilli, Kayhan, Yaslıbahçe, Erdoğan, Tepecik, Karacaresul, Bostanlı, ve Hacet olmak üzere 11 köy istifade ediyor. Fakat su kaynağı ve şebekesi biraz yetersiz dedi.

Öte yandan edindiğimiz bilgilerde ise 11 köyün su ihtiyacının karşılandığı grup suyunun, bu köylere getirilmesinde yaklaşık yarım trilyon harcama yapıldığı edinilen bilgiler arasında… İl Özel İdaresi kaynakları ile yapılan bu çalışmaların imkanlar ölçüsünde diğer köylerimizde de yapılacağı belirtildi. Yetkililer yine bu aşamada köylere tankerler ile su taşıdıklarını ve ihtiyacı olan herkese su götürdüklerini belirtirken tüm imkanlarımız ile özellikle yaz aylarında su sıkıntısı yetersiz olan tüm vatandaşlarımızın su ihtiyaçlarının karşılanması için ekip sayıları artırılarak çalışmalar sürdürülüyor dediler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?