19 MAYIS COŞKUSU

19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 97 nci yılı ve Gençlik Haftası tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Dün saat 10.00´da Atatürk Meydanında, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlama töreni, hava muhalefeti dolayısıyla 19 Eylül Kapalı Spor Salonunda devam etti.

19 Eylül Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen tören, Saygı duruşu ile İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut gençlere hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti;  “Geleceğimizin teminatı sevgili gençler; Kurtuluş mücadelemizin 97. Yıldönümünde; Milletimizin o gün taşıdığı heyecan ve coşkuyla sizleri saygıyla selamlıyorum. Gazi Mustafa Kemal tarafından Türk Gençliğine armağan edilen bu değerli emaneti korumak gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak, gençliğimiz başka olmak üzere hepimizin sorumluluğudur. Türk gençliği ecdadından aldığı ilhamla Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacak kudrete ve vizyona sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıldönümü yaklaşırken ülkemizin demokratik standartlarının gelişmesi ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine doğru hızla ilerlemesi için Türk Gençliği üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirecektir” dedi.

Mimar Sinan Anadolu Lisesi Öğrencisi Onur Çakır’ın Gençlik Konuşmasının ardından yıl içinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere plaket takdimi yapıldı.

Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülünü Vali Yardımcısı Recep Uzal verirken, Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ise ödüllerini Belediye Başkanı Kerim Aksu verdi.

Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Genel Meclis Başkanı A.Mürşit Gürel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut tarafından birlikte kesilen kutlama pastası, töreni izlemeye gelen davetlilere ikram edildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından hazırlanan; Jimnastik ve yer hareketleri, güreş, dövüş sanatı, bilek güreşi, badminton (tüylü top) ve masatenisi gibi salon gösterilerinin ardından tören sona erdi.

19 Eylül Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen törene; Sayın Valimiz Hasan Karahan’ı temsilen Vali Yardımcısı Recep Uzal, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Mustafa Cin, Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, İl Genel Meclis başkanı A. Mürşit Gürel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ile daire amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?