2 Vali’den önemli mesajlar

2 Vali’den önemli mesajlar

Yozgat-Giresun Esnaf Çarşısında sona doğru

Giresun ile Yozgat Valiliklerinin Hatay’da organize ettiği dükkanlar bitme aşamasına geldi

Giresun Valiliği konuyla ilgili yaptığı açıklamada”Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen Hatay’ın Hassa ilçesindeki bölge esnafı için başlatılan “Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı” kurulumu tamamlandı.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları doğrultusunda, depremlerde ağır hasar alan ilçede hayatın olağan akışına dönmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Valiliğimiz ile Yozgat Valiliği iş birliğinde, Hatay’ın Hassa ilçesine 46 dükkândan oluşan Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı inşaat çalışmaları, 26 Mart Pazar günü başlatılmış, Giresunlu ve Yozgatlı yardımseverlerin katkılarıyla tedarik edilen malzemelerle kurulan merkeze de “Yozgat Giresun Esnaf Çarşısı” adı verilmişti.

Her biri 24 metrekareden oluşan ve bölgenin iklim şartlarına uygun malzeme kullanılarak tasarlanan dükkanların yapım işi İlimiz Alucra ilçesi Çakrak Köyü Muhtarı Murat Çakmak tarafından üstlenilerek 25 kişilik ekibiyle çarşının kurulumu 20 Mayıs’ta tamamlandı.

İlçe halkının günlük ihtiyaçlarını gidermesinde öncelikli sektörlerden kura ile belirlenen 46 esnaf, yakın zamanda yeni iş yerlerinde mesaiye başlayacak.

Giyim mağazasından berbere, kıraathaneden mobil telefon bayisine farklı alanlardan esnaf; kalıcı konut ve iş yerleri yapılana kadar burada hizmet verecek.”tespitlerinde bulundu

Hassa’daki çalışmalar için koordinatör vali olarak görevlendirilen Yozgat Valisi Ziya Polat da çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Polat tamamlanan iş yerleriyle ilgili olarak “Yozgat ve Giresun Valiliğimiz Tarafından Hassa’da Yapılan Esnaf Çarşısında Dükkanları Teslim Etmeye Başlıyoruz.” dedi

Giresun Valisi Enver Ünlü de Polat’ın bu paylaşımın altına “Teşekkür ederim, elinize sağlık Sayın Valim.” Diye cevap verdi.

Haber: Fatma Uğurlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?