20 günde 169 bin 147 TL destek

20 günde 169 bin 147 TL destek

Vali Enver Ünlü vatandaşlardan askıda gıda kampanyasına destek istedi

10 ilde yaşanan deprem sonrası yaraların sarılması için çalışmalar sürerken,Giresun Valisi Enver Ünlü tarafından başlatılan askıda ekmek kampanyasına 20 günde 169 bin 147 TL toplandığı açıklandı

Vali Ünlü kampanyanın sürdüğünü ifade ederek vatandaşlardan destek istedi

Ünlü”Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen afetzedeler için Valilik öncülüğünde uygulamaya konulan “Askıda Gıda” kampanyasına vatandaşlarımızın destekleri artarak devam ediyor.

Valiliğimizle imzalanan bir protokol kapsamında anlaşmalı iş yerlerinde, 15.02.2023 – 05.03.2023 tarihleri arasında 20 günde toplam 169 bin 147 TL değerinde ayni yardım toplandı.

Toplanan ayni yardımlar Valiliğimiz görevlilerince anlaşmalı marketlerden teslim alınarak hem ilimizde bulunan depremzede kardeşlerimize hem de deprem bölgesindeki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere; 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası ülke genelinde olduğu gibi ilimizdeki vatandaşlarımız da yardımlar için seferber olmuştu.

İlk günden itibaren İlimizden nakdi ve ayni yardımlar hız kesmeden devam etmekle birlikte Sayın Valimiz Enver Ünlü’nün çağrısı üzerine başlatılan “Askıda Gıda” kampanyası kapsamında da İlimizde hizmet veren iş yerleriyle (TARIM KREDİ KOOPARATİF MARKETLERİ 6’sı ilçelerde olmak üzere 11 Şube, AFTA MARKET 1’i Bulancak ilçesinde olmak üzere 8 Şube, APAYDIN MARKET 1’i Bulancak ilçesinde olmak üzere 7 Şube, FİSKOMAR 8’i ilçelerde olmak üzere 18 Şubesi) Valiliğimiz arasında ‘Depremden Etkilenen İllerimizde Yaşayan Vatandaşlarımıza Yardım Amacıyla Askıda İhtiyaç Malzemesi Temini Protokolü’ imzalanmıştı.

“Askıda Gıda” kampanyası ile ilgili olarak Vali Enver Ünlü, sosyal medya hesaplarından hemşehrilerimize bir kez daha destek çağrısında bulunarak “Haydi GİRESUN! Bir tane de sen al dediğimiz ‘Askıda Gıda’ ile imkânı olandan, ihtiyacı olana gönül köprüleri kuruyoruz… Yetecek aşımız, yetişecek yüreğimiz depremzede kardeşlerimizle olsun.” ifadelerine yer verdi.

Vali Ünlü, kampanyaya ilgi gösteren hayırsever hemşehrilerimiz başta olmak üzere esnaflarımıza, aralıksız çalışan personelimize ve tüm emeği geçenlere de teşekkür etti.

“Askıda Gıda” kampanyasında imzalanan protokol altı ay süreyle geçerli olmakla birlikte; olağanüstü halde ve seferde, tabii afetlerde ve yangınlarda uğranılacak felaketi gidermek, dayanışma duygusunu geliştirmek, deprem bölgesindeki acil ihtiyaçları kısmen de olsa gidermek maksadıyla kurumlar arasında karşılıklı yardım ve iş birliğinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

Kampanya kapsamında “ASKIDA GIDA DEPREMZEDE KARDEŞLERİNE DESTEK OL!” afişini gördüğünüz marketlerden Valiliğimize teslim edilmek üzere afişteki ürünlerden istediğiniz kadar satın alarak marketlerde (emanete) bırakabilirsiniz. Valiliğimiz ile anlaşması olan marketlerden satın aldığınız ürünler görevlilerimizce marketlerden teslim alınarak depremzede kardeşlerimize ulaştırılacaktır.”dedi.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?