Cansız’dan Tepki Var

Cansız’dan Tepki Var

Kimsenin Kızılay’ı yıpratma hakkı yoktur.

 

Giresun Kızılay Başkanı Murat Cansız bazı basın kuruluşlarında Kızılay Giresun Şubesi için çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kızılay’ın tüm insanlığın yardımına koşan bir hayır kurumu olduğunu ve bu böyle bir kurumu yıpratmaya kimsenin hakkı olmadığını belirten Başkan Cansız, “ Giresun’da bir ilki gerçekleştirdik. Türk Kızılay’ı Genel Başkan vekili Kerem Kınık ve Yönetim Kurulu üyelerini Giresun’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadık. Samsun’dan Artvin’e, Erzurum’a kadar olan illeri kapsayan Bölge Müdürleri, il ve ilçe Kızılay Şube Başkanları ve Kan Merkezi Müdürlerinin katıldığı bölge toplantısını Giresun’da gerçekleştirdik.

Konuklarımıza Giresun Adası, Giresun Kalesi ile diğer tarihi ve turistlik yerleri gezdirerek buraları tanımalarına imkânı sağladık.

Bu arada Giresun Kızılay’ı olarak yer bulunması halinde ilimize Kan Merkezi yapılması konusunda Genel Başkan vekilimiz ve yönetim kurulu üyelerinden söz aldık. Yine yer bulunması halinde Kızılay Öğrenci Yurdu yapılması konusunda da her türlü desteğin verileceğini konusunda söz aldık.

Kızılay Başkanlığı olarak Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza giyecek ve yiyecek yardımlarının yanı sıra yardım kartları da vermeye başladık. Bu yardım kartları da Giresun’da ilk defa veriliyor. Giresun’a Kızılay Hastanesi yapılması konusunda iş adamlarımız ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu hizmetlerimiz devam ederken bazı basın kuruluşlarımızda yer alan haberlerden duyduğumuza göre, birileri kongre ve bazı etkinliklere davet edilmedikleri yönünde serzenişte bulunanlar olmuş. Bunlardan son derece üzüntü duyduk. Söz konusu etkinliklere siyası parti başkan ve milletvekillerimizi il ve ilçe başkanları ile belediye başkan ve yardımcılarını bizzat kendim telefonla arayarak bilgilendirdiğimizi ifade etmek isterim. Mesele gazeteciler cemiyeti başkanımız, oda başkanlarımız sivil toplum kuruluş temsilcilerimiz toplantıya katılmışlardır.

Kızılay tüm insanlığın yardımına koşan bir hayır kurumudur. Böyle bir kurumu yıpratmaya kimsenin hakkı yoktur. Güçlü Türkiye, güçlü Kızılay” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Sayın Cansız, eğer başını iyi takip ederseniz şahsın adına cevap hakkı doğduğu için yazma hakkını kullandım.Gıda kartı da ilk kez verilmiyor.Ve sizde dahil olmak üzere hiç kimse Kızılay zarar verme hakkïna sahip değildir.Bence önce kendinizi sorguların .Yıllardır böyle bir eleştiriye sebebiyet verdiğiniz için.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?