3 VALİ YÖRENİN SORUNLARINI ELE ALDI

3 VALİ YÖRENİN SORUNLARINI ELE ALDI

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının (DOKA) 160. Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere ilimize gelen Trabzon Valisi  Aziz Yıldırım ve Gümüşhane Valisi  Alper Tanrısever, 28 Kasım Salı günü  Mehmet Fatih Serdengeçti’yi ziyaret etti.

DOKA’nın 160. Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından Trabzon Valisi Yıldırım ve Gümüşhane Valisi Tanrısever, Giresun Valiliğini ziyaret ederek Vali Mehmet Fatih Serdengeçti tarafından karşılandı.

Valilik protokol girişinde düzenlenen sıcak karşılama töreninin ardından Vali Yıldırım ve Tanrısever, Valilik Şeref Defteri’ni imzalayarak iş birliği ve dayanışma mesajları bıraktılar.

Valilik makamında gerçekleşen görüşme sırasında, 2 Vali  ile Serdengeçti arasında bölgesel kalkınma, turizm, tarım ve diğer önemli konularda karşılıklı fikir alışverişi yapıldı. Samimi bir ortamda geçen sohbet, bölge illerinin karşı karşıya olduğu ortak sorunlar ve çözüm yolları üzerinde yoğunlaştı.

Ziyaret sonrasında Vali Serdengeçti, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Trabzon Valimiz Sn. Aziz Yıldırım ve Gümüşhane Valimiz Sn. Alper Tanrısever’i Valiliğimizde ağırlayarak illerimizi ilgilendiren konuları değerlendirdik. Sayın Valilerimize nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” dedi

Vali Yıldırım ve Tanrısever ise Vali Serdengeçti’ye gösterdiği misafirperverlik için teşekkür ederek, bölge illeri arasındaki dayanışmanın güçlenmesine yönelik kararlılıklarını dile getirdiler.

Ziyaret, günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?