30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

30 Ağustos 2019 Cuma günü Zafer Bayramımızın 97. yıl dönümünü tüm yurtta kutlandı. Ayrıca Cuma günü yurt genelinde okunan diyanetin hazırlayıp il ve ilçe müftülüklerine gönderilen Cuma hutbelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndan bahsedilirken, bu savaşın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten hiç bahsedilmedi. Neden? Bazı camilerde sadece Zafer bayramından bahsedildi. Bazı Camilerde hutbede dahi Zafer bayramından hiç bahsedilmedi. Hâlbuki bugün Tüm yurttaki ve diğer ülkelerdeki camilerimizde 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili hutbeler okutulması gerekirdi. Diyanet işleri başkanlığını Türk Milleti yüce İslam dinini öğrensin diye Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ile ilk Mecliste kanunla kurdu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk kendisi hutbe okuduğu gibi hutbeler yazdırdı. Gazi 130 küsur hutbe hazırlattı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1926 yılında “Hutbe Hocası” isimli eser yayımlattı. Bu Hutbe Hocası Türkçe hazırlanmış ve Hutbe Kitabı camilere gönderilmiştir. Kendi cebinden o günkü para ile 5.000 Türk lirası vererek Elmalı Hamdi Hoca’ya Kuranın manasını (mealini) ve tefsirini yaptırdı.
Türk Milleti Hz. Muhammed (a.s.)’ın hadislerini öğrensin diye Türkçe’ye çevirtti. Ayrıca bu eserleri ülke geneline bedava dağıttırdı. Atatürk’ün isteği üzerine dönemin Diyanet Başkanı Rıfat Börekçi tarafından hazırlanan Türkçe Hutbeler kitabı 1928 yılında basıldı. (Türk Milleti dinini öğrensin diye) Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuk yaşta Dedesi Şeyh İbrahim Ethem hazretleri ve ailesi, annesi Molla Zübeyde Hanım ve babası Ali Rıza Bey tarafından dindar olarak yetiştirildi. Gazi 7 yaşında Kuranı hatim etti. Gazi 8 yaşında Kuranı Kerimi ezberledi yani hafız oldu. Şimdi Diyanet’e soruyorum: Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Türk milleti olarak düşmanlardan Anadolu’yu kurtarmasalardı bugün ülkemizdeki camiler olur muydu? Beş Vakit Ezanlar Okunur muydu? Diyanet İşleri Başkanlığı’nı göreve davet ediyorum. Dini ve Milli Bayramlarımız bu cennet vatanımızın her şeyidir. Allah’tan bu cennet vatanımızı bizlere bırakanlara rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Tüm Şehitlerimizin Şefaatlerinden Allah bizleri mahrum eylemesin. Amin.
Askeri literatürde her birliğin başında bir komutan vardır. O birlikler komutanlarının ismi ile anılır. Diyanet işleri başkanlığı çok büyük yanlışlık yapmıştır. Bu yanlışlıktan dolayı Türk Milletinden ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden özür dilemelidir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün soyu, Dedesi Şeyh İbrahim Ethem hazretleri, amcaları-Şeyh Mehmet Emin-Ali ve Mahmut. Halaları Emine Molla-Fatma Molla ,Babası Ali Rıza’dır. Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün soyu EHL-İ BEYT soyundandır. Dedesi ve Babası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hazreti Muhammed (a.s.) ismini koydular. Biz Türkler çocuklarımıza genelde Peygamberimiz hazreti Muhammed (a.s.) ve diğer peygamberlerimizin ve Ehl-i Beyt’in isimlerini koyarız.
Diyanet İşleri Başkanlığı Milli Bayramlarda Cuma günü hutbelerinde Gazi Mustafa kemal Atatürk’e ve Kahraman silah arkadaşlarına yer versinler. Onu ve Silah arkadaşlarını Türk Milletinin gönlünden silip atmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
Not : Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tanımak için yazılan eserleri ve Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in yazdığı Hoş Geldin Atatürk eserini okumayı tavsiye ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?