367 Kişi Hac Yolunda

367 Kişi Hac Yolunda

Müftü Oral ,kuraların noter huzurunda çekildiğini açıkladı.

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral,367 vatandaşın bu yıl hacca gönderileceğini açıkladı

Oral”Giresun İlimizden 2008 yılından bu yana kayıtlı olan toplamda 9910 kayıtlı hacı adayımızdan 2017 yılında Başkanlığımız tarafından 24.02.2017 Cuma günü 15:00’ da yapılan Canlı TV yayınıyla noter tarafından yapılan hac kura çekimi sonucu ilimizden “Oda Tercihli” konaklama türü ile 355 kişi Otel Konaklama Türü ile : 12 kişi toplamda 367 Vatandaşımız kutsal topraklara uğurlanacaktır.

Vatandaşlarımızın hac kaydı yaptırırken verdikleri cep telefonlarına gelecek olan şifreler ile Başkanlığımızın Web sayfası veya İl, İlçe Müftülüklerinden Diyanetle veya Acenta ile hacca gitmek istediklerini belirten çıktı ile 03-13 Mart 2017 tarihleri arasında kayıtlarını yaptıracaklardır.

Tarihleri daha sonra duyurulacak olan Diyanet ve Acenta ile hacca gidecek olan tüm hacılarımız için Eğitim seminerleri düzenlenecektir.”diyerek şöyle konuştu

“Belirtilen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, kura sırası gözetilerek 16-24 Mart 2017 tarihleri arasında dağıtılan kontenjanlar çerçevesinde kayıtları yapılacaktır.

Ayrıca 2017 yılı Haccına müracaat eden; Şehit yakını (anne-baba, eş ve evlenmemiş çocukları) ve Gazilerin ( kendisi ve eşi) kayıtları ise 16-24 Mart 2017 tarihleri arasında konaklama türüne ait hac ücretini yatırmaları şartıyla İl Müftülüklerinde yapılacaklardır.

Hac ibadeti bütün ibadetleri içinde toplayan bir ibadet türüdür. Bu açıdan Tevhit, ahlak ve sosyal eğitimimiz için elzemdir. Yüce Rabbimiz “Hacda şehvet yok, öfke yok, kötülük yok, haklı olsan dahi tartışma yok buyuruyor”. Hayatımızın en anlamlı yolculuğu olan hac biz müminler için tam bir dönüm noktası olmalıdır. Hac sonrasında elde edeceğimiz beyaz sayfaları korumaya özen göstermeliyiz, geçmişte yaptığımız hata, günah, bağışlanmış olarak geride kalmalıdır.

Bu anlamda haccımız her birimiz için bir diriliş ve yeniden doğuş olmalıdır.

Rabbim bu yolculuğa çıkmış olan kardeşlerimin haccını makbul eylesin gayretlerini karşılıksız bırakmasın başta cennet Vatanımız olmak üzere bütün İslam alemini her türlü kötülükten musibetten korusun.”

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?