39 Bin Tl Bulundu, Nihat Bebek Yaşayacak Mı?

39 Bin Tl Bulundu, Nihat Bebek Yaşayacak Mı?

Erkan ve Arzu Kuruköse ailesinin 2,5  yaşındaki evlatları, 3 ayrı hastalığın pençesindeki minik Nihat Sayit için beklenen 39 bin lira para bulundu.

ÖZEL HABER: SEDAT KARAKAYA

O’nun bir gülüşüne neyini vermezlerdi.Çünkü varsa yoksa sadece biricik evlatları Nihat Sayit’leri vardı.Ancak talihsiz Nihat Sayit,dünyaya gözlerini dertleriyle birlikte açmış, ailesine tabir yerindeyse bir güzel gün göstermemişti.Daha doğrusu gösterememişti.Tabiki bu minik bebeğin elinde olmasa da ortada değişmeyen bir gerçek vardı.Nihat bebek,3 ayrı hastalığın pençesinde;kronik akciğer rahatsızlığı,konjental kalp hastalığı ve epilepsi hastalıklarıyla boğuşuyordu.

39 BİN TL BULUNDU, NİHAT BEBEK YAŞAYACAK

Bebeklerinin yaşaması için mücadele eden anne ve babası Arzu – Erkan Kuruköse’ye ise çok acil acil nakit 39 Bin TL gerekliydi.Her nereye gittiler yardım istedilerse de beklenen yardımı görememişlerdi.Yani 2,5 yaşındaki minik Nihat Sayit gözlerinin önünde her geçen gün adeta eriyor durum gittikçe içinden çıkılmaz bir hal alıyordu.Ta ki Giresun Valiliği tarafından verilen izin ile yardım kampanyası başlatılana kadar.

Duyarlı vatandaşların yardımına ihtiyacı olan aile bir an önce bebeklerinin sağlığına kavuşabilmesi için gerekli yardımların yapılmasını beklerken, baba Erkan Kuruköse bir yıl önce basın yoluyla şöyle seslenmişti: “İşsizim,iş bulamıyorum.Her geçen gün oğlumun hayatta kalma riski azalıyor. Doğuştan kalbi delik olarak dünyaya gelen minik bebeğimizi yaşatmak için çırpınıyoruz. Allah rızası için çocuğumuzun yaşaması için bize yardımcı olun.

Yardım yapmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız Piraziz Ziraat Bankasına bebeğimiz Nihat Sayit Kuruköse adına açılan TR22 0001 0008 5571 6549 07 5002 İBAN nolu hesaba yardım yapabilirler. Şimdiden bütün herkesten Allah razı olsun”demişti.Bu sese duyarsız kalmayan vatandaşlar hemen seferber oldu. Ve 39 bin TL  bulununca Nihat Sayit bebeğin de,ailenin de yüzleri güldü.Sadece aslında onların demek de yetmez.Olayı medyadan gören duyan herkesin de yüzü güldü.

     BABA ERKAN KURUKÖSE:’BEBEĞİM HASTANEDE BU HALE GELDİ!’

Baba Erkan Kuruköse Nihat Sayit bebeğin bu duruma gelmesine ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu.

Kuruköse,  “Bebeğimizi 3 aylıkken bir hastaneye götürdük. Ameliyat olacak diye yatırdılar bebeğimizi sakat çıkardılar, korumadılar. Bebek enfeksiyon kaptı.Ama artık Allah’a şükür neticeye bakıyoruz.Bebeğimiz için yardım kampanyası açtık ve beklediğimiz 39 bin TL bulundu.Her kimin emeği geçtiyse gerek maddi gerekse manevi Allah hepsinden razı olsun.

Nihat Sayit ve bizi çok mutlu ettiler resmen bizi de bebeğimizi de hayata bağladılar. Allah için kelime bulamıyorum” dedi.

Evladının çektiği hastalıklar nedeniyle gelişemediğini ifade eden anne Arzu Kuruköse ise, “Hipertansiyon tedavi sürecimiz kaldı. Onun için hastaneye geldik. Ameliyat olduktan sonra evimize döneceğiz inşallah.Çok mutluyuz.Hem Türkiye başta olmak üzere dünya ülkelerinden yardım yağdı.Allah hepsinden ama hepsinden razı olsun” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?