4 ŞEHİT AİLESİ VE 1 GAZİYE ÖVÜNÇ MADALYASI

4 ŞEHİT AİLESİ VE 1 GAZİYE ÖVÜNÇ MADALYASI

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni”ne katılarak dört şehit ailesi ile bir gazimize ” Devlet Övünç Madalyası ve Beratı”nı takdim etti.
Cumhurbaşkanlığı ile eş zamanlı olarak tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni, 6 Mayıs Pazartesi günü saat 18.00’de Valilik Toplantı Salonunda; başta Gazi Mustafa kemal ATATÜRK olmak üzere Türk Büyükleri ve bu topraklar için toprağa düşmüş Aziz Şehitlerimizin hatıraları önünde bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Hacı Miktad Cami İmam-Hatibi Osman Öztürk tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Aziz Şehitlerimizin ruhları için İl Müftüsü Muhittin Oral tarafından yapılan duanın ardından bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğlulları, şehitler ile kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularının birer nişanesi olarak devlet övünç madalyası ve beratını takdim edileceğini belirterek, dualarımızın yurt içinde ve dışında terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis ve korucu tüm görevlileriyle beraber olduğunu söyledi.
Bin yıldır üzerinde yaşadığımız mübarek topraklar uğruna ne gerekiyorsa yapıldığını ve her zamanda yapılacağını belirten Vali Sarıfakıoğulları, “ Bugünkü törende birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında, şehitlik mertebesine ulaşan dört evladımızın ailelerine ve gazilik payesine ulaşan bir gazimize minnet duygularımızı ifadesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımız adına devlet övünç madalyası ve beratını taktim edeceğiz.
Bin yıldır üzerinde yaşadığımız mübarek topraklar uğruna ne gerekiyorsa yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Bugün mücadelemiz içte ve dışta FETÖ ve PKK terör örgütleri ve onların uzantılarının yol edileceği güne kadar durmaksızın devam edilecektir. Dünyanın en stratejik noktasında yer alan ülkemiz umutsuzluğa kapılmadan can siparane vatan için bayrak için Kur’a için ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık. Yapmaya devam edeceğiz.
15 Temmuz gecesi 250 şehidimiz, 2200 kahraman gazimiz bunun en büyük örneğidir. Bu büyük millet tanka topa uçağa karşı hiç bir silahı olmadan kocaman yüreğiyle karşı koyup hainlere, namussuzlara ve onların iş birlikçilerine hak ettikleri dersi vermiştir” dedi.
Törende, 19 Ekim 2012 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından Bitlis’in Ortakapı köyünde karakola yapılan saldırı sonucunda yaralanarak gazi olan Ali Güleşçi ile 2 Nisan 2016 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde gerçekleştirilen ATMACA-7 operasyonu sonucu terör örgütü mensuplarınca yapılan EYP saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bekir Kelleci, yine 25 Nisan 2016 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde gerçekleştirilen ATMACA-7 operasyonunda bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Kul, 01 Eylül 2016 tarihinde Van- Çaldıran- Tendürek kırsalında terör örgütü mensuplarıyla çıkan silahlı çatışmada şehit olan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Kasım ve 10 Şubat 2018 tarihinde Suriye’nin Afrin Bölgesinde terör örgütü unsurlarıyla girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu’nun ailelerine Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları, Vali Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.
Törene; Vali Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekilleri Av.Sabri Öztürk ve Av.Kadir Aydın, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Giresun Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun, Vali Yardımcıları Metin Maytalman ve Kürşat Güleryüz, İl Jandarma Komutanı B.Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Fırat Aslan, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Jandarma Bölge Komutan Yardımcısı J.Alb.Fuat Alanur, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile Devlet Övünç Madalyası ve Beratı alan şehit aileleri ve gazimiz katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar