BEKTAŞOĞLU GİTTİ, TÜRKER GELDİ

BEKTAŞOĞLU GİTTİ, TÜRKER GELDİ

CHP Merkez ilçe kongresinde Aksu’ya yakınlığı ile bilenen Türker’in listesi 163 oy alırken, Milletvekili Bektaşoğlu’nun oğlu Burak Bektaşoğlu 121 oyda kaldı.

CHP Giresun Merkez İlçe Olağan Kongresi’nde yapılan seçimlerde, başkanlığa belediye meclis üyesi Hakan Türker seçildi.

Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Sahnesi’nde yapılan kongreye, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, bir önceki dönem milletvekilleri, bazı ilçe başkanları ve kalabalık bir davetli topluluğu ile partililer katıldı.

Divan başkanlığı görevini Giresun Barosu Başkanı Gültekin Uzunalioğlu yaptığı kongrede, İl Genel Meclisi CHP Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz ve ardından konuşan Belediye Başkanı Kerim Aksu, partide birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU: İL- İLÇE BAŞKANLARI DA PARTİNİN ÜYELERİ TARAFINDAN SEÇİLMELİ

Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise, il-ilçe başkanlığı seçimlerinin delegelerle değil üyelerle yapılması gerektiğini söyledi. İki adaylı seçimlerin parti içi demokrasinin bir gereği olduğunu belirten Bektaşoğlu, “herkesin bu seçimlerde özgür iradesiyle oy kullanması gerekir. Asla taraf olunmamalı. Birisi birisi için oy isterse o CHP’li delegeye hakarettir” diye konuştu.

Bektaşoğlu, partililere 2019 yılını hedef göstererek CHP’yi cumhuriyetin kuruluşunun 100.yılında iktidar yapmalıyız” diye konuştu.

Milletvekili Bektaşoğlu konuşmasının sonunda, adaylar BurakTolga Bektaşoğlu ve Hakan Türker’i sahneye çağırarak partilileri birlikte selamladı.

Daha sonra seçimlere geçildi. 306 delegeden 285’inin katılarak oy kullandığı kongrede, oyların 164’ünün alan Hakan Türker seçimi kazanırken, mevcut başkan Burak Tolga Bektaşoğlu, 121 oy aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?