50 İMZALI DİLEKÇE MÜDÜR BULUT’TA…

50 İMZALI DİLEKÇE MÜDÜR BULUT’TA…

Giresun’da engelli vatandaşların tedavilerinin il içinde yapılmaması aileleri hem madddi hem manevi şekilde yoruyor.Sevk bu ilin kaderi mi?.Göreve geldikten sonra iz bırakan hizmetlere imza atan Müdür Bulut’un bu yaraya da merhem olacağından zerre şüphe duyulmuyor..

İlimizde Engelsiz Yaşam Platformu adı altında örgütlenen engelli aileleri, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Muhammed Bulut’u ziyaret ettiler.

Engellisi olan aileler çocuklarının diş tedavilerinin (diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi,diş eti hastalıklarının tedavisi)  ilimizdeki Eğitim Araştırma Hastanesi ya da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde uzman bir ekip tarafından yapılmasını talep ettiler. Çocuklarının özel durumundan dolayı çoğu kez il dışındaki hastanelere gitmek zorunda kaldıklarını, bunun da çocuklarının özel durumundan dolayı ulaşım, barınma,beslenme sorunu yaşadıklarını, çocuklarının sinir krizi, nöbet  sorunu olduğunu ifade ettiler. Yine özel hastanelere gittiklerinde de 5000 lira 7000 lira gibi astronomik rakamlarla karşılaştıklarını da ifade ettiler.Engellisi olan ailelerin talebini dinleyen Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammed Bulut, Engellisi olan ailelerin haklı taleplerini  4/5 ay içerisinde çözmeye çalışacağını,bu konudaki çalışmalarıda en kısa zamanda başlatacağını ifade etti.Görüşmeden memnun ayrılan aileler Dr. Muhammed Bulut’ a gerek misafirperverliğinden  dolayı,gerekse sorunlarının çözümü konusundaki yaklaşımından dolayı teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler.

Engellesi olan aileler daha sonra  takriben 50 engellisi olan ailenin imzaladığı dilekçeyi İl Sağlık Müdürlüğüne teslim ederek ayrıldılar..Haber:Osman Yılmaz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?