500 işçi mi alınacak?

500 işçi mi alınacak?

Giresun 2. Organize Sanayi Bölge Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, “memleketimize ve firmalarımıza hayırlı olsun” dedi

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesinde, konfeksiyon alanında ilk üretim faaliyetlerine başlayan Mola Tekstil İnş. San. Tic. Ltd. Şti. ve 2018 yılı içerisinde üretim faaliyetlerine başlayacak olan Üniteks Tekstil Gıda Motorlu Araçlar San. ve Tic. AŞ. personel alımı için İŞKUR ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde eğitimlerine başlıyor.

Bu kapsamda Giresun 2. OSB’de ilk üretim faaliyetlerine 300 kişilik istihdam ile başlayan Mola Tekstil İnş. San. Tic. Ltd. Şti. önümüzdeki süreçte bu sayıyı 400 kişiye çıkaracak. Konfeksiyon sektöründe Türkiye’nin ilk üç ihracatçısı arasında yer alan ve 2018 yılının ortalarında Giresun 2. OSB’de üretim faaliyetlerine başlayacak olan Üniteks Tekstil Gıda Motorlu Araçlar San. ve Tic. AŞ. firması ise personel alımı için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliğinde istihdam garantili eğitimlerine önümüzdeki günlerde başlıyor. İlk etapta üretim faaliyetlerine 300 kişilik bir istihdam ile başlayacak olan firma ilerleyen süreçte bu sayıyı arttıracak. Konfeksiyon alanında üretim faaliyetleri yürütecek olan bu iki firma 2018 yılının ilk çeyreğinde Giresun’da vasıflı veya vasıfsız olmak üzere toplamda 400 kişilik bir istihdam sağlayacak. Yıl sonuna kadar ise bu sayının en az 500 kişi olması hedeflenmekte.

Konuya ilişkin açıklama yapan Giresun 2. Organize Sanayi Bölge Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, “memleketimize ve firmalarımıza hayırlı olsun” dedi. Yılmaz, alımların firma, İŞKUR ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde gerçekleştirileceğini belirtti. Alımlara müracaat etmek isteyenlerin İŞKUR’un yayınlayacağı ilanları takip ederek başvuruda bulunması gerektiğini ifade eden Yılmaz, başvuruların ardından Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde istihdam garantili kursun başlayacağını söyledi.  Yılmaz, alımlara müracaat etmek isteyenlerin ayrıca Giresun 2. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü iletişim kanalları aracılığıyla da konuya ilişkin bilgi edinebileceklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?