52 FUTBOLCUYA YER VERDİK

52 FUTBOLCUYA YER VERDİK

Uluslararası Futbol Çalışmaları Merkezi, yayımladığı yeni raporunda kulüplerin kadro istikrarını araştırdı. Araştırmaya göre müsabakalara farklı futbolcularla çıkan kulüpler sıralamasında Türk ekipleri alt sıralarda yer aldı.
Transfer döneminin son gününde, dünyadaki tüm futbol liglerini kapsayan bir kadro araştırması yayınlandı.
Uluslararası Futbol Çalışmaları Merkezi’nin araştırması, 1 Eylül 2019-27 Eylül 2020 arasında oynanan mücadelelere göre şekillendi.
Maçlarda süre alan futbolcuların farklılıklarına göre belirlenen sıralamanın ilk sırasında 28 maçta 22 oyuncuya süre veren İsveç’in Halmstad takımı ilk sırada yer aldı.
Brezilya kulüpleri, en çok oyuncu kullananlar arasında çok fazla kulüple yer alıyor. 13 Brezilya kulübü, geçen yıl en az 50 futbolcuyu sahaya çıkardı. Başta Sırbistan ve Ukrayna olmak üzere birçok Doğu Avrupa takımı da istikrarsız. Aksine, Batı Avrupa ve Asya kulüplerinin çoğu kadrolarını yoğun bir şekilde değiştirmiyor.
Türk takımlarına bakıldığında ise, Avrupa’daki kulüpler arasında 57 farklı futbolcuyla en son sırada yer alan Ukrayna ekibi Kremin’in hemen üstünde 52 futbolcuyla TFF 1. Lig’de mücadele eden Giresunspor yer alıyor.
Süper Lig’de en çok oyuncu kullanan kulüp ise MKE Ankaragücü. Ankaragücü, 45 farklı futbolcuya süre vermiş. Fenerbahçe de 44 ile Ankaragücü’nün hemen üstünde yer alıyor.
Listenin en istikrarlı Türk ekibi ise Gaziantep FK. Antep ekibi, 28 ile Türkiye’nin kadro istikrarında en başarılı kulübü oldu.
Liste, Akhisarspor, Medipol Başakşehir, Sivasspor, Alanyaspor şeklinde devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar