6 Giresunlu’ya “Yurda Dön” çağrısı

6 Giresunlu’ya “Yurda Dön” çağrısı

Giresun’da FETÖ/PDY’den 409 sanık cezaevinde

FETÖ/PDY örgütünün lideri olan ve halen ABD’de bulunan Fethullah Gülen ile birlikte 130 kişinin vatandaşlıktan çıkarılması ile ilgili karar resmi gazetede yayınlandı.

 

Listede, FETÖ’nün finansörü iddiasıyla aranan ve mal varlıklarına el konulan Giresun’da faaliyet gösteren Akın Çorap firmasının sahibi Ali Yarkın da bulunuyor.

Listede ayrıca Giresun doğumlu olduğu görülen Ferhat Yılmaz, Özkür Demiral, Salih İyice, İsmail Yapıcı, Özcan Koç gibi isimler de var. İsmi yayımlanan bu kişiler bugünden itibaren 3 ay içinde Türkiye’ye dönmezse Türk vatandaşlığından çıkarılacak. Ayrıca Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik yapılan soruşturmalarda örgüt üyeliği, yöneticiliği suçlarından bugüne kadar 1394 şüpheli hakkında soruşturma yürütülürken, 331’i hakkında atılı suçlardan kamu davaları açıldı. Savcılıktan yapılan açıklamada, Giresun il merkezinde 380 şüphelinin tutuklandığı, 74 şüphelinin adli kontrol şartıyla tahliye edildiği, adli kontrol şartıyla tahliye edilen 74 şüpheli ile birlikte 339 şüphelinin adli kontrol altına alındığı, halen 41 şüpheli hakkında yakalama kararı bulunduğu belirtildi.

Açıklamaya göre, soruşturmalar nedeniyle 409 şüpheli halen cezaevinde tutuklu olarak yargılanmayı bekliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?