96.YIL COŞKUSU

96.YIL COŞKUSU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,törenlerle kutlanıyor.Törenler dün Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.Bugün ise Valilik makamında saat 09.30’da tebrikler kabul edilecek.Kutlamalar ise saat 10.00’da Atatürk Stadı’nda start alacak.Akşam ise saat 18.00’de Fener alayı organize edilecek.Yürüyüş Çotanak İlkokulu önünde başlayıp Atatürk Meydanı’nda bitecek.Daha sonra aynı yerde havai fişek gösterisi yapılacak
VALİ SARIFAKIOĞULLARI MESAJ YAYINLADI
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Vali Sarıfakıoğulları, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümünü, büyük bir heyecan içerisinde, sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.
Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 29 Ekim 1923 tarihi; Milletimizin birçok imkansızlıklar içerisinde, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergileyerek, bütün imkanlarını sonuna kadar seferber ederek, topyekûn başlattığı Millî Mücadele sonucunda, Cumhuriyet idaresi kurulmasının miladı olmuştur.
Milli Mücadelemiz sonucunda, Aziz Vatan toprağımızın her karışı şehit kanlarıyla sulanma pahasına düşman işgalinden temizlenmiş, Türk Milleti; adeta küllerinden yeniden doğan Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde, ilelebet sürecek bir başlangıcın temellerini atmıştır.
Cumhuriyet; kişi hak ve özgürlüklerini güvence altına alan, milletin iradesini merkeze alıp, çağın gerektirdiği ve getirdiği şart ve imkânları yine milletin yararına kullanan, demokrasiyi ve diğer tüm modern kavramları geliştiren, destekleyen, bir çağdaşlaşma atılımıdır.
Cumhuriyetin himayesinde gelişen, güçlenen ve son yıllarda yaptığı atılımlarla kendi kendine yeter hale gelen ülkemiz; başta içinde bulunduğu bölge olmak üzere uluslararası alanda önemli bir yere sahip olmayı başarmış, bölgesindeki ve dünyadaki gelişmelerde aktif rol oynayarak dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline gelmiştir.
Birçok ülke için örnek ve rehber olma özelliğine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş dünya ile uyum içinde, şanlı tarihini, geleneklerini, kültürünü, inanç ve değerlerini muhafaza ederek sonsuza dek yaşayacaktır.
Bizlere düşen görev; bu emaneti ve mirası yaşatmak, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve daha da güçlendirmek adına, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim, heyecan, kararlılık ve ruhla çalışmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; milli mücadele şehitlerimiz, 15 Temmuz şehitlerimiz ve bu vatan uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık diler, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?