Abacıbükü’nde seçmenler sandık başında!

Abacıbükü’nde seçmenler sandık başında!

Demokrasi Eğitimi çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan bir protokol ile okullarda uygulanan okul meclisi başkanlığı seçimi için Abacıbükü İlkokulu’nda öğrenciler okul meclisi başkanını seçmek için sandık başına geçtiler. Altı yüze yakın seçmenin oylarını kullandığı seçimler de öğrenciler büyüklerine taş çıkarırcasına demokratik haklarını en güzel şekilde kullanmanın sevincini ve gururunu yaşadılar.
Günler öncesinden başlayan propaganda çalışmaları ile seçmenlerini etkilemeye çalışan adaylar gelecekte iyi bir siyasetçi olabilecekleri görüntüsü verdiler.
Yapılan bu seçimlerin amacının; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi olduğunu belirten Okul Müdürü Yusuf Durhan, seçme-seçilme kültürü, katılımcı olma, iletişim kurabilme becerilerinin kazandırılmasının ileri ki yıllarda öğrencilerin demokratik haklarını kullanmasında önemli olacağına dikkat çekti. Seçimi kazanan Sena Duman, merkez ilçe başkanlığı seçimi için de iddialı olduğunu belirterek, geçen yılın başkanı Ayşe Sayın’dan görevi teslim aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?