ABD BİZİM İÇİN NE İFADE EDER

ABD BİZİM İÇİN NE İFADE EDER

Başta ABD olmak üzere bütün batılı devletler. Dostumuz değil menfaatlerimiz kadar müttefikimizdir.

Düne bakın dün ne düşmanlarımız vardı. Kanlı bıçaklı bugün onlarla kol kolayız. Bugün düşmanımız yarın dostumuz olabilir. Onun için bize bizden başkasının faydası yoktur.

Ve kim ne yaparsa yapsın şaşırmamak gerek. Bizim için işlerine her geldiğinde NATO’nun üyesi, müttefikimiz deseler de, İnanmayın…

Yapılacak tek şey birbirimize sıkı sıkıya sarılmak. Ülkeyi ve milleti yüceltmek. Avrupa ve ABD’nin başı her sıkıştığında hemen akıllarına Türkiye gelmektedir. Bugün etrafımızda her problemin altındaki büyük destekleyici, ABD ve AB’dir.

Bunu şöyle böyle düşünmek ruh sağlığımızı bozmaz biliriz ki, ABD bizi biti kadar sevmez.

Bu milletin hayrına güzellikler düşünmez. Büyümemizi, gelişmemizi ve bağımsız hareket edecek kadar güçlü olmamızı istemez. Sürekli kendine mahkûm. Ona bağlı bir ülke arzular. Onların dünyada hükümdar olması için birilerinin onlar adına savaşması gerek, ABD’nin işi ve rantı hep İslam ülkelerinin doğal kaynaklarıdır.

İslam ülkelerinin yumuşak karnı Türkiye’dir. Türkiye’de yapılan her organizasyonda ABD’de daha az tepki almaktır. Bakın Afganistan, Suriye, Irak, Mısır, Libya… Ve niceleri Hepsinde ABD kendi senaryosunu uygulamaya çalışmaktadır. Bizlere de sadece evet deme yetkisi vermektedir.

Biraz dikleşince çamurlaşmakta, hırçınlaşmaktadır. Onlar da bilmektedirler ki, yeni Türkiye uydu bir ülke değil inanmadığını yüksek sesle dillendirmekte. Tavır koymaktadır, ama yeterli değil.

Hitap ettiğimiz kesim masum ve mazlumlar olduğu için yeterli güç ve desteklere sahip değiller…

ABD’de her attığı adımda peşinden koşan bir ülke arzuluyor. Türkiye inanmadığı konularda şerh düşünüyor ve yapmıyor. Batılılar, hasta bir Türkiye’yi daha çok seviyor. Güçlü bir ülke, rakiplerimizin canını sıkıyor. Bizleri yıpratmak, yormak ve ümitsizliğe düşürmek için her türlü senaryo ve hinlikleri yapıyorlar. Şunu bilirsek üzülmeyiz, ümidimizi yitirmeyiz. ‘Eşek arısından bal yapması beklenemez’ ABD bizim için menfaatlerin bittiği gün biten zoraki bir dosttur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?