ABDULLAH ÖNAL’A “ADAY OL” BASKISI

ABDULLAH ÖNAL’A “ADAY OL” BASKISI

AK Parti Giresun’da ilçe ve belde adaylarını açıklayınca gözler; en çok konuşulan başkanlar içinde aday gösterilmeyen, Yavuzkemal Belediye Başkanı Başkanı Abdullah ÖNAL’a çevrildi.
Üç dönem başarılı şekilde belediye başkanlığı sürdüren Yavuzkemal Belediye Başkanı Abdullah Önal’ı AK Parti 2019 yerel seçimlerinde aday göstermedi.
Yörede çoğu insanlar bu duruma şaşkınlıklarını gizleyemezken, sanal basından çağrıda bulunanlar da az değildi.
Yapılan yorumlar ve gelen mesajlar “Yavuzkemal Abdullah Önal’sız olmaz” şeklindeydi.
Ak Parti adayları kararı resmileştikten sonra yöre insanı ile yerli-yabancı sevenleri ve Önal’ı tanıyanlar, onu tekrar Yavuzkemal belediye başkanlığında görmek istediklerini belirtiyorlardı.
Abdullah Önal’a ulaşmak isteyenler, seçim sürecinde izleyeceği yolu merak edenler arttıkça arttı.
31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonunda ÖNAL’ı tekrar Yavuzkemak Belediye Başkanı olarak görmek isteyenlerin; “Bağımsız Aday Ol!” baskısı yapmaya başladıkları, Önal’ın; bu baskılar ve yöre halkının da onu tekrar Yavuzkemal Belediye Başkanı olarak görmek istemeleri karşısında nasıl bir yol izleyeceği merak edilmeye başlandı.
Abdullah Önal sessizliğini korurken, bu baskılara kayıtsız kalmayacağı, en kısa zamanda kararını açıklayacağı da en konuşulanlar arasında…

ESPİYE’DE KARADERE İLE ÖNAL YARIŞI
Espiye’de AK Parti 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Erol Karadere’nin abisi Mustafa KARADERE’yi 2’inci dönem için tekrar aday gösterdi.
Yörede Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere’nin tekrar aday olacağını Ak Parti’den kimse beklemiyordu. Espiye’de yaptığı başarılı işler onun tekrar aday olmasını sağladı..
Ancak 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde İbrahim Önal ile Karadere arasında kimin başkan olacağı heyecanını yaratmıştı. Karadere 10 bin 100 civarında geçerli oyun 4 bin küsürünü almış, MHP adayı İbrahim Önal’ı bin 350 oy geride bırakmıştı.
Bu kez İbrahim Önal İYİ Parti’en aday gösterildi.
Espiye’de 2014 seçimlerinin de Karadere&Önal rövansı olabilecek bir yarışmaya sahne olacak. Alan çalışmasında başarılı olan ipi göğüsleyecek. Espiye belediye başkanlığına oturacak.
MHP adayı Av. Tuğrul Yanıkoğlu’nun Espiye’de alabileceği oy sayısı da merak konusu.

PİRAZİZ’DE UĞUR MELİKOĞLU RÜZGARI
Piraziz’de çekişme CHP-AK Parti arasında olacak gibi gözüküyor.
Mevcut CHP’li başkan Hüseyin Görgülüoğlu ile AK Parti’de aday gösterilen Uğur Melikoğlu çekişmesi Piraziz’de heyecan yaratacak.
AK Parti adayı Uğur MELİKOĞLU 2014 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday gösterilmişti…Seçim sonuçlarında CHP adayı Hüseyin GÖRGÜLÜOĞLU 4 bin 800 civarında geçerli oyun 2 bin 60 tanesini alarak Piraziz Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmuştu. AK Parti adayı Hayri Özdemir aldığı 1 670 gibi bir oyla Görgülüoğlu’nu zorlamıştı. Uğur Melikoğlu ise 1.010 oyda kalmıştı.
BU kez Görgülüoğlu ile Melikoğlu’dan birisi Piraziz Belediye koltuğuna oturacak.
10 yıllık siyasi geçmişi olan Uğur Melikoğlu Piraziz’de her partiden aday olabilecek, her partiden oy alabilecek kadar kendisini sevdiren ilçenin renkli yüzü, kendini sevdiren birisi.
PİRAZİZ’in iktidar Partisi Ak Parti’den Kadir Aydın ve Hasan Turan gibi 2 milletvekilinin de olması, Uğur Melikoğlu’nun şansını biraz artırsa da 2 milletvekilinin Piraziz’deki etkisinin de bir sınavı olacak!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar