ACAR VE EKİBİNDEN İNSANLIK DERSİ

ACAR VE EKİBİNDEN İNSANLIK DERSİ

Haber: Sadık Murat Teker
Deniz Yıldızı Derneği kuruluşundan günümüze kadar yardımseverlerin katkıları ile birlikte yüzlerce ailenin yaşam standardına katkıda bulunurken onlarca aileye de kalıcı barınma sağladı. Son bir yılda Derneğin üç adet yeni ev yaparak ihtiyaç sahibi ailelere teslim ettiği son çalışma Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in himayelerinde yapıldı.
Deniz Yıldızı Derneğinin İlimiz Dereli İlçesi Iklıkçı köyünde Eyüpsultan Belediye Başkanı ile birlikte yürüttüğü çalışma yaklaşık altı ay sürdü. Çalışma süresince ilgi, katkı ve desteklerini esirmeyen başkan Köken bizzat İstanbul’dan gelerek yardımseverlerle birlikte yapılan evin teslim törenine katıldı. Ailenin yaşam şeklinden çok etkile-nen başkan Köken ve misafirler zaman zaman duygusal anlar yaşadılar.
Denizyıldızı Derneği Başkanı Emine Acar, “bugün derneğimiz yardımseverlerin katkıları ile birlikte tamamlanan 67’inci yeni evimizi de ailemize teslim ediyoruz. Bu çalışmada yaklaşık altı ay sürdü. Üç kişilik ailemiz için yapılan yeni evin tamamlanması sürecinde Eyüpsultan Belediye Başkanı sayın Deniz Köken beyin de kişisel katkı-ları ile yaklaşan kış sezonu, kar yağmadan önce ailemizi yeni evle-rine taşıdık. Deniz Köken başkanı-mız başta olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler baba ve kızlarımız yeni evlerinde güle güle otursunlar “dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?