Acı her yerde…

 Acı her yerde…

Şırnak’ın Namazdağı mevkiinde güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Tuncay Zengin son yolculuğuna uğurlandı.

 

Şırnak’ta BTÖ mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan  J.Uzm.Onb. Tuncay Zengin, Dereli ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

 

Şırnak- Uludere karayolu üzerinde konuşlu Milli Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’nın dağlık alandaki üs bölgesine, 9 Haziran Cuma günü saat 17.00 de BTÖ mensuplarınca gerçekleştirilen silahlı saldırıda açılan ilk ateş sonucu şehit olan 1991 doğumlu J.Uzm.Onb. Tuncay Zengin’in naaşı 10 Haziran Cumartesi günü öğleden sonra Diyarbakır’dan Türk Yıldızlarına ait askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanına getirildi.

J.Uzm.Onb. Tuncay Zengin naaşı,  Ordu-Giresun Havalimanında; şehidin ailesi ve yakınları, Vali Hasan Karahan, Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Av. Sabri Öztürk ile CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun, askeri ve mülki erkân, il protokolü ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

Ordu-Giresun Havalimanındaki karşılama töreninin ardından karayolu ile baba ocağı Dereli ilçesine getirilen J.Uzm.Onb. Tuncay Zengin için Dereli  ilçe merkezinde tören düzenlendi.

Dereli Belediye Meydanında düzenlenen cenaze törenine; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Vali Hasan Karahan, Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Av. Sabri Öztürk ile CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, askeri ve mülki erkân ile binlerce vatandaş katıldı.

İkindi namazına müteakip İl Müftüsü Muhitin Oral tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından, 26 yaşındaki Şehit J.Uzm.Onb. Tuncay Zengin’in cenazesi, Dereli İlçesi Taşlıca Köyünde okunan dualar ve tekbir sesleri arasında defnedildi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Vali Hasan Karahan, şehidin ailesine başsağlığı dileğinde bulunarak, taziyelerini iletti.

Defin işlemlerinin ardından, Şehidin tabutuna sarılı Türk Bayrağı, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından şehit babası Sadullah Zengin’e ve şehidin naaşıyla birlikte gelen fotoğrafı da şehidin annesi Gülseren Zengin’e teslim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?