Acı yaşıyoruz festival olur mu?

Acı yaşıyoruz festival olur mu?

Birçok ailenin yüreği yanarken, festival yapmamız doğru olur mu?

TBMM Başkanlığı, doğu ve güneydoğu illerinde sürdürülen pkk operasyonlarında şehit düşen askerler nedeniyle resepsiyon programını iptal ettiğini açıkladı.

TBMM yetkilileri her gün şehit haberlerinin geldiği ortamda kutlama yapılmasının doğru olmadığını söyledi.

Giresun’da her yıl geleneksel olarak kutlamaya çalıştığımız Aksu Şenliği’nin 4000 (dört bin) yıllık bir geçmişi olan gelenek olarak bir araya gelinir.

Mayıs yedisi, Miladi 20 Mayıs’ta Doğu Karadeniz’in Yörede her yıl bu bayram festivaller ve şenlikler eşliğinde kutlanılmaktadır. Giresun Aksu Festivali bunların en tanınmışları olmakla beraber, bu etkinlikler su ile karanın buluştuğu yerlerde yapılmaktadır.

Giresun Belediyesi tarafından 19.20.21 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan, Giresun Aksu Festivali Etkinlikleri düzenleniyor.

‘’Giresun Gazi Topal Osman Ağanın Doğduğu 42. ve 47. Gönüllü Alaylarını kurmuş büyük kahramanlıklar göstermiş, Kurtuluşu olmayan tek İldir’’.

‘’Ülkemizin Doğu ve Güneydoğusunda PKK operasyonlarında bölücü terör örgütünün hain saldırılarına hedef olan ve art arda gelen şehit haberleri her gün ülkenin bir başka köşesinden al bayrağa sarılı şehit cenazeleri kaldırılmaktadır’’.

Terör Karadenizli yiğitleri almaya devam ederken Giresun Belediyesi tarafından 19.20.21 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan, Giresun Aksu Festivali Etkinliklerinin artan terör olayları ve şehit haberleri nedeniyle yapılmamalıdır.

Türkiye ateşten bir gömlek giyinmiş iken ve bu kadar şehit anası ağlıyor iken festival yapılmasını doğru bulmuyorum.

Yüreğimiz yanıyor, Yürekler suskun, Yürekler paramparça. Ocaklara kor düştü.

Bunu kabul edemiyoruz.

Türkiye şehitlerine ağlarken şarkılar ile coşmak, el çırpmak Giresun halkına yakışmaz.

Sayın Vali’miz, Belediye Başkanlarımız, Milletvekillerimiz, siyasi partiler, odalar, sendikalar,

halkımız ve şimdi duyarlı davranma zamanıdır.  Birçok ailenin yüreği yanarken bizim festival yapmamız doğru olamaz. Giresun Belediyesince her yıl düzenlenen “Yaz Akşamları” etkinlikleri bu yıl iptal edilmelidir. “Giresun, Türk dünyasının ortak kahramanımız Osman Ağanın simgesi etrafında ülkemizde son dönemlerde yaşanan ve hepimizi yasa boğan terör saldırıları nedeniyle bu yıl Festival düzenlenmemelidir..

Şehitlerimizin de kemiklerini sızlatmayacağız. Bizlerde kara toprağa düşen vatan evlatlarımız gibi sonuna kadar Cumhuriyetimize, bayrağımıza, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığına sahip çıkacağız. Teröre ve terörü besleyen güçlere karşı hep kararlı bir duruş sergileyeceğiz.

Giresun’da 39.su düzenlenecek olan, Uluslararası Giresun Aksu Festivali çok önemli bir faktör. Ancak, terör olayları varken her gün şehit verirken, yurdun dört bir yanındaki evlere ateş düşerken şen şakrak bir eğlenceye yapmayı doğru bulmuyorum. Hiç olmazsa festivalde işin eğlence kısmı iptal edilmelidir. Sayın Belediye Başkanımızdan bu duyarlılığı göstermesini bekliyoruz. Milli birlik ruhu böyle bir günde bu tür organizasyonların iptalini gerektirir. Yürekler yangın yeri olmuştur. İlimizde 15 gün arayla iki Yiğit evladımız şehit olmuş, Türkiye’ye, Giresun’a, Eynesil ve Espiye ilçelerimize şehit ateşi düşmüş, Millet olarak yüreklerimiz yanmıştır.

“Bekirler, Buraklar bizim yiğitlerimiz evlatlarımız, şehitlerimiz onlara festival değil dualar ve mevlit okutmalıyız”  ‘’Ülkemizde son günlerde yaşanan olaylardan dolayı daha önceden planlanmış olan bütün festival ve konser gibi etkinlikler iptal edilmelidir.’’

Türk milleti olarak ortak kaderimizin belirlendiği bu günlerde Kahraman Gazi Osman Ağa’nın onun diyarından damarlarımızdaki asil kandan gelen milli gücümüzü de tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Türkiye Cumhuriyeti, bu oyunlara karşı var gücüyle mücadele edecek, kazanan huzur ve demokrasi olacaktır. Terör saldırılarında şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, ailelerine ve milletimize, ordumuza başsağlığı ve sabır diliyorum

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?