ADA, SARI VE GÜL İLE GELECEĞE YÖNELİK HAMLELER

ADA, SARI VE GÜL İLE GELECEĞE YÖNELİK HAMLELER

İstanbul anıları ile dönüyorum geri. Bir kaç günlük İstanbul seyahatim esnasında, hem derneğimin tanıtım çalışmalarını yapabilmemin, hem de yeni yeni proje ortakları bulmuş olmanın sevinci içerisinde geri dönmekteyim.

Öncelikle KARKON başkanı Sayın Sıtkı Ada Beyefendi ve İstanbul 1. Bölge AK Parti milletvekili aday adayı Sayın Bayram Zorgül Beyefendi’nin davet ettikleri Almanya Baviera Türk Engellilere Yardım Derneği Bşk Sayın Orhan Kerim Sarı Beyefendi ile , başkanlığını yapmakta olduğu BATYED derneği ile daha yeni kurulmuş olan GİRKAD (Giresun Kadınları  Güçlendirme Derneği) KARDEŞ DERNEK olma yolunda ilk adımlarımızı atmış olduk.

Önümüzdeki süreçte ortak projelerde buluşma amacı gözetecek olan derneklerin, ilk mutabık kalacakları konu;

Yurtdışında yaşayan yeni nesil gençlerimizin geçmiş tarihlerini bilmeleri ve bunu yerinde görebilmelerini sağlayabilmek için Erzincan, Giresun, Gümüşhane illerinde yapılacak olan ortak gezi programı olacaktır.

Yine  geçtiğimiz günlerde Duisburg ta lokal açılışı yapılan  (Yurtdışı Giresunlular Derneği)’nin yeni başkanı Barış Gül Bey ile de kardeş dernek görüşmeleri yapmaktayız. Her üç dernek adına başarılar diliyorum

BİLGE’YE ZİYARET

İHA Özel Haberler Muhabiri Ahmet Bilge ve Reklam Koordinatörü Mehmet Tekin’i İstanbul İhlas Plaza’daki çalışma ofislerinde KARKON BŞK Sn. Sıtkı Ada ve GİRKAD Bşk Hatice Satgun olarak ziyaret ederek bilgiler aldık.

Giresun’umuzun değerli şahsiyetleri olan ve güzel haberlere imza atarak, Giresun’un İHA’daki gururları olmaya devam eden ikilinin birbirlerine olan destekleri bizleri de gururlandırdı.

 

Reklam Koordinatörü Sayın Mehmet Tekin Bey ile 36 yıllık İstanbul hayatı ve saygın bir İHA çalışanı olmasından ve çocukluk yıllarının yad edildiği memleket hasreti ile dolu hoş sohbetler yapıldı.

Hacı Hüseyin Mah deki evlerinden, çocukluğunun geçtiği yerlerden bahsetti.

Ayrıca Ahmet Bilge’nin Giresun İHA muhabiri iken Ordu’da yamaç paraşütü yaptığı esnada geçirdiği kaza sonrasında, kısa sürede iyileşerek sağlığına kavuştuğunu görmekte bizi sevindirdi.

Ayrıca yeni kurulan GİRESUN KADINLARI GÜÇLENDİRME DERNEĞİ’nden (GİRKAD) bahsettiğimiz sohbette,her konuda derneği destekleyeceklerini vurgulayan Mehmet Tekin ve Ahmet Bilge, talep edilmesi halinde  ellerinden gelen yardımı yapabileceklerini bildirdiler.

Kendilerini sağlıklı , başarılı daha güzel yerlerde çalışırlarken görme temennilerimiz ile İHA’dan ayrıldık.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?