ADALETİN İŞGALİ NASIL OLMUŞ

ADALETİN İŞGALİ NASIL OLMUŞ

Önce gazetelere çıkan aşağıdaki itiraf nameleri birlikte okuyalım.

A-Eski HSYK ve Yargıtay üyesi.Adı Kerim TOSUN.23 sayfalık ifadesinden alıntı:

*2010 yılında Yargıtay’a alınan 160 üyenin, 120 si cemaat üyesi idi.

*Görev yaptığım yıllarda cemaat yöneticilerinin talimatları ile karar veriyorduk.

*Üniversiteden itibaren Gülen yapılanmasının içinde yer alıyorum.

*Dini toplantılarda önemli dosyalar konuşulur.Bu dosyalardan fotokopi çekilir.Turgut Emiroğlu’na verilirdi.Yargıtay’da yapılan oylamalarda kime oy verileceği Emiroğlu tarafından bildirilirdi.

*Yargıtay’ta 4.Hukuk,18.Hukuk,4.Ceza,5.Ceza,8.Ceza,9.Ceza,11.Ceza,14.Ceza,15. Ceza Fetullah mensuplarının elinde idi.Bu hukuk ve ceza dairelerinin sorumlularının üstünde Yargıtay imamı olan İlyas Şahin vardı.

*HSYK dan cemaat adına Nazmi Dere sorumlu idi.By Lock isimli proğramı Nazmi Dere 2014 yılında telefonuma kurdu.

B-Eski HSYK Başkanvekili Ahmet HAMSİCİ.31 sayfalık ifadesinden:

*2010 yılında HSYK üyeleri belirlendikten sonra; Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Müsteşar Ahmet Kahraman Bey bana yeni kanun hazırlığı olduğunu,en az 50 Danıştay üyesi ile 150 Yargıtay üyesinin seçiminin yapılacağını ve hazırlık yapmamızı söyledi.Bu konuşmadan sonra genel sekreter Mehmet Kaya’nın evinde toplandık.

*Mehmet Kaya’nın evinde kurulan projektöre Yargıtay ve Danıştay üyesi olabilecek hakim ve savcıların listesi yansıtıldı.Evdeki Gülen cemaati olan HSYK üyeleri, olumlu veya olumsuz görüş belirtiyorlardı.

*Belirlenen isimlerin Fetullah Gülen cemaatinin istediği isimler olduğunu bu şekilde öğrenmiş olduk.

*Sayının 80 civarında olduğu anlaşıldı.Ancak Ahmet Berberoğlu tarafından Hocaefendiye danışılmış.140 aşağıya razı olunmamasını istemiş.

*Bu sayıyı Müsteşar Ahmet Kahramana bildirdik.Biz ona Gülen cemaatinin 80 kişiye bile razı olmadığını belirttik.Onların en az 140 kişi istediğini ifade ettik.Ahmet Kahraman “Ortaklığı baştan bozamayız.Önümüzde 4 yıl var.Anlaşın” dedi.

*Seçim sonucu Fethullah Gülen cemaatinin belirlediği 108 adaydan 107 kişi aynen Yargıtay üyesi seçildi. Danıştay’da ise cemaatin belirlediği tüm adaylar seçilmiş oldu.

*Balyoz davasında,cemaat mensubu hakim ve savcının yargı yetkilerini kötüye kullanıp; 300’e yakın asker ve diğer şahısları tutuklamaları cemaate bakış açımı değiştirdi.

*Benim de bu cemaate sempati ile bakmam ve sohbetlerine katılmam dolayısıyla cemaat mensupları lehine oy kullandığımız doğrudur.

C-Eski Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü ve HSYK üyesi Mustafa Kemal ÖZÇELİK’in.34 sayfalık ifadesinden:

*2005 yılından sonra gelen tetkik hakimlerinin çoğu cemaat mensubudur.Bu kişilerin getirilmesinde Ahmet Hamsici,Birol Erdem,İbrahim Okur’un etkisi olmuştur.

*Genel Müdür olduğum zaman sohbet abim bana ve diğer arkadaşlarıma bakanlığa alınacak kişilerin “hizmet” ten olmasına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyordu.Ben de bundan yana olduğum için bu isteklere hayır demiyordum.

*Yargıtay üyeleri arasında yapılanma hukuk ve ceza olarak ayrılmaktaydı.

*Benim yargıtay üyeliği yaptığım dönemlerde Fethullah Gülen cemaatinin desteklemediği hiç kimse daire başkanı olamazdı.

*Bu yapının gücünden korktuğum için bu güne kadar ifade veremedim. Çünkü yapı o kadar güçlü ki;bana ve aileme zarar verecekler korkusunu halen taşıyorum.

Etkin Pişmanlık Yasasından yararlanarak serbest kalmış üç eski Yüksek Adalet mensubunun itiraflarından bir kısmını birlikte okuduk.Böylece 2005 yılından itibaren hükümetler döneminde;Adalet Bakanlığı,HSYK,Yargıtay,Danıştay gibi yüksek yargının Fethullah Gülen cemaati emrine bağlanışını görmüş olduk.

TBMM kurulan bir komisyonca 15 Temmuz darbe girişiminin perde arkası aralanmaya çalışılıyor.Tamamı yayınlanınca o itirafları da okuyacağız. Devletimizin Fetullah Gülen cemaati tarafından, özellikle TSK, Emniyet, Jandarma, Milli Eğitim, Sağlık, Diyanet, Maliye gibi kurum ve kuruluşların nasıl ele geçirildiğinin farkına varacağız.

2002’ den sonra iktidar olan AKP’nin, her gün renkli cam karşısında ağlayan,suçlu arayan,öte beriye eleştiri  atan idarecilerinin;  cemaat kuşatmasında ne denli rızalarının olduğunu göreceğiz.

Aklımızla alay edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Halen Hükümet olsalar bile, geçmişte masum olmadıklarına karar vereceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?