ADD: ÇANAKKALE YENİ TÜRKİYE’NİN ÖN SÖZÜ

ADD: ÇANAKKALE YENİ TÜRKİYE’NİN ÖN SÖZÜ

Atatürkçü Düşünce Derneği,Çanakkale şehitlerini andı

Atatürkçü Düşünce Derneği,Çanakkale şehitlerini andı.Yapılan açıklamada,şehit ve gazilerin verdiği mücadele dile getirilerek şu tespitlerde bulunuldu

“Bundan 106 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Çanakkale’yi “Geçilmez” kılan Türk Ulusu, emperyalizme karşı büyük onurlu direnişi ile dünya tarihinde yerini almıştır.
Çanakkale Zaferi; emperyalist güçlerin tüm planlarının bozulduğu, dünyaya,
Anadolu topraklarında kurulacak bağımsız bir ülkenin, küllerinden yeniden doğacak bir ulusun, büyük bir devrimin işaret fişeğidir…
Çanakkale Zaferi; Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü dünya tarihine kazandıran, emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır. Bir ulusun dönmeyi hiç düşünmeden bağımsızlığa yürüyüşünün destanı, yepyeni bir devletin, Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin ön sözüdür Çanakkale…106 yıl önce Çanakkale’den yükselen Tam Bağımsızlık utkusu; Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kurulan Ulus Devlet, Demokratik Laik Türkiye Cumhuriyeti ile taçlanmıştır.
Bugün bu ülkeyi yönetenler, Çanakkale’de, Ulusal Kurtuluş Savaşında
bağımsızlığımız için can verenlerin kemiklerini sızlatıyor, ülkemizi her şeyiyle parsel parsel satıyorlar, yağmalıyorlar.
Bugün emperyalist güçler, planlarını bozan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Türk Ulusundan maşası olmuş iktidarlar eliyle intikam alıyor, dün bozulan planlarını bugün yeniden hayata geçiriyorlar. Dün Çanakkale’yi geçemeyenler, bugün memleketimizin bağrına çökmüş semiriyorlar…
İşbirlikçi iktidarlar nedeniyle yok olmaya yüz tutan bağımsızlığımızı geri
kazanmamızın tek yolu, yeniden demokratik parlamenter düzene geçmektir.
Tek adam yönetimi, Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti için en büyük tehdittir.
Atatürkçü Düşünce Derneği, siyasi erki elinde tutanların gaflet, dalalet ve hatta
ihanet içinde olmalarının karşısında vermekte olduğu onurlu savaşımdan dönmeyi bir an bile düşünmemiştir, düşünmeyecektir.
Ülkesine, ulusuna bağlılığını çocuk yaştan her sabah and içerek ifade edenlerin,
ülkesine, ulusuna ihanet edenlerin karşısında onurlu direnişleri hiç durmaksızın
sürecektir. O and, Atatürk Cumhuriyeti’ni yeniden inşa edecek gücün kaynağıdır. İktidarın “Andımız” a düşmanlığı bundandır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihini canlarıyla, kanlarıyla yazanların torunlarının, o
tarihin siyasi çıkarlar uğruna yok edilmesine sessiz kalacağını sananlar çok yanılıyorlar. Atatürkçü Düşünce Derneği; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ve azimle yürümektedir… Bu böyle biline!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar