ADD’den Cumhuriyet Şöleni’ne davet

ADD’den Cumhuriyet Şöleni’ne davet

Cumhuriyetin 95. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi yazılı bir açıklama yaptı.
Atatürkçü Düşünce Derneği Giresun Şubesi Başkan Özcan Özgürbüz açıklamasında; “Cumhuriyetimiz, Atatürk Cumhuriyeti 95 yaşında…Milletin eseri, milletin gururu Cumhuriyet; laik, demokratik, sosyal hukuk ve üniter devlet özellikleriyle sonsuza kadar yaşayacak, yaşatılacaktır. Kökleri, Milli Kongrelere ve Milli Mücadeleye dayanan; Cumhuriyet Devrimini savunmayı, korumayı ve geliştirmeyi görev bilen; bu uğurda kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Muammer Aksoy başta olmak üzere nice şehitler veren, Atatürkçü Düşünce Derneği Cumhuriyetimizi yaşatmanın güvencesidir.
Cumhuriyet; Bir aile devletinden, Türk halkının devletine, ümmetten birey olmaya geçişin adıdır. Yepyeni bir kimliğin adıdır. Cumhuriyet, kendi kendini yöneten iradeyi oluşturmanın adıdır. Cumhuriyet, Dil ve büyük bir kültürün üzerinde kurulmuş çağdaş devlet olmanın adıdır.
Ey Büyük Atatürk, Türklerin En Büyük Başbuğu Bizlere emanet ettiğin Cumhuriyeti ve bütün değerlerini korumak varlığımız için olmazsa olmaz vazgeçilmez önceliğimizdir.
95. yaşındaki Cumhuriyet; büyük sıkıntılar atlatmış ciddi sorunların üstesinden gelebilmiştir. Bu sorunları atlatmasındaki en büyük faktör akla ve bilme dayalı olmasıdır.
Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Atatürk’e gönül vermiş milyonlarca yurttaşımızla; ülkemizin de laikliğe, Atatürk İlke ve Devrimlerine yapılan saldırıları ve buna çanak tutan yöneticilerin oluşturduğu sarmaldan kurtarmak için demokratik haklarını sonuna kadar kullanacak yasalar çerçevesinde mücadele etmekten asla çekinmeyecektir.
Her kim ki Cumhuriyeti, Atatürk’ü, Cumhuriyetin Kurucularını ve Cumhuriyeti var eden Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı’nı inkar ediyor ve çağdaş kazanımlara saldırıyorsa bilinmelidir ki emperyalist iş birlikçidir.
Açıklamaya devam eden Özgürbüz; Cumhuriyet coşkusunu yaşamaya ve yaşatmayı kendimize ilke edindiğini belirterek Tüm Giresunluları 29 Ekim Pazartesi Günü saat 12:30’da Atatürk Meydanında başlayacak olan Cumhuriyet Şöleni etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?