ÂDEM TATLI’DAN ÇELİŞKİLİ BİR DEMEÇ

ÂDEM TATLI’DAN ÇELİŞKİLİ BİR DEMEÇ

Sanal medyada bugünlerde yayınlanan,2012 yılında Pensilvanya’da Fetullah Gülen’in ikametgahında çekilmiş bir fotoğrafta 12 AKP milletvekili görüntüleniyor. Bu resimde ilimizde üç dönem AKP milletvekilliği yapmış Adem Tatlı’da var.

Bu resim kamuoyuna servis edilince yer yerinden oynadı.

İlimizde hangi siyasi partiden,hangi tabakadan olursa olsun konuyu duymayan,ilgilenmeyen,eleştirmeyen bir kişi kalmadı.Ulusal medya AKP ve resimdekileri manşetlerine taşıdı.Köşe yazarlarının yazılarına konu oldu.

Resimde Fethullah ile poz vermiş milletvekilleri, vekilleri oldukları illerinde ne pozisyondadırlar bilmiyoruz. Lakin bizim vekil Adem Tatlı; 27 Eylül 2016 da basına yansıyan demeçlerinde kendilerini savunmaya kalkışmışlar. Sayın Tatlı vatandaşın ona yönelen meraklı sorularına karşın; cevap vermek yerine, zihnimizi daha fazla karıştıran sorular sormaya başlamışlardır.

Adem Tatlı: “Biz paralel yapıdan zengin olmuş hainler gibi havuzlu villalarda değil, kirada oturuyoruz” diyor.

Sayın Tatlı, 2002 de ilk defa,2011 ikinci, 2015 üçüncü defa vekil seçilmiş şanslı bir vekildir. Vekillerin bu gün 23.100 lira maaş aldıklarını dikkate alırsak; harcırahlar hariç Sayın Tatlı’nın yılda 272 bin lira, mecliste bulunduğu 8 yıl, dört ayda zarfında 2 milyon 720 bin lira ücret alması gerekiyor. Gene 2016 yılından günümüze kadar yaklaşık 6 yıl kadar milletvekili emekli maaşı alıyordur. Oda yılda 96 bin liradan yekun;580 bin lira kadar bir para yapar. Sayın Tatlının milletvekilliğinden aktif ve emekli olarak aldığı maaşların toplamı 3 milyon üç yüz bin liradır.

Sayın vekil 14 yılda eline geçen üç milyon üç yüz bin lira ile Türkiye sınırları içinde oturacak bir ev alamamış.İnandınız mı…!

Sayın vekil alkol almaz, kumar oynamaz, meyhaneye gitmez. O vakit bu paraları ile hayır hasenat yapmıştır. Veya aylık 1000 lira vererek en az 10 aileye gizli gizli yardım yapıyordur.

Vekili olduğunuz ilde şu sıralar en az bin kişilik genç ve orta yaşlı bir gurup işsizin, Giresun İş Kurun kapısında asgari ücretle iş bulabilmek ümidi ile yağmur altında beklediği bir günde, bu yoksulluğunuz hiç de inandırıcı bulunmadı.

Sayın Tatlı: “Bu hainlere daha yakın zamanda açık açık sahip çıkan bakanlık yapmış siyasetçilerin fotoğrafları neden yayınlanmıyor….FETÖ deccalına sahip çıkan, AK Partinin önde gelen siyasetçilerinin bu hainle fotoğrafları neden paylaşılmıyor? “diye partinize sitem etmişiniz.

15-25 Aralık soruşturmaları neticesinde görevden alınan dört eski bakanın dışındaki bakanlardan söz ettiğiniz anlaşılıyor. Demecinizden bu bakanları bizzat tanıdığınızı zannediyoruz. Serzenişte bulunduğunuz kamuoyu ve basın bakanların kim olduğunu bilselerdi; hiç durmaz adlarını apaçık yazarlardı. Âmâ madem ki Sayın Tatlı biliyorlar, neden susuyorlar…Kimden korkuyorlar…

Sayın Cumhurbaşkanı her konuşmasında:” FETÖ hakkında bir bildiği olan, elinde belge ve bilgileri bulunanlar yakınları dahi olsa savcılıklara bildirsin” diyor. Arkanızda devlet var. Cumhurbaşkanı var. Başbakan var. Şimdi bildiğiniz FETÖ’ cü bakanları ve AKP’li siyasetçileri savcılıklara ihbar etmeniz bekleniyor.

“Okullarında çocuklarını okutan,BYLOCK kullanan kripto siyasetçileri neden yayınlamıyorlar.”demektesiniz.

Fotoğrafta ismi geçen 12 vekil bir araya gelip, o isimlerin tümünü kamuoyuna açıklayın.Temizseniz aklanın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?