ADLARI FARKLI, HEDEFLERİ AYNI OLAN TERÖRLER

ADLARI FARKLI, HEDEFLERİ AYNI OLAN TERÖRLER

Terör, her ne kadar sözlük anlamı “genellikle siyasal bir dava uğruna girişilen, toplumu korkutmaya, yıldırmaya yönelik her türlü eylem.” olarak bilinse de terörün çeşitleri çoktur.

İnsanın canını ve geleceğini hedef alan, özgür yaşamını kısıtlayan ya da sonlandıran her türlü eyleme terör denilebilir. Terörü, silahlı hain terör örgütleri, trafik terörü,uyuşturucu terörü, tv terörü gibi sınıflayabiliriz. Bu terör gruplarının hiç birinin bir diğerinden farkı olmadığı gibi hepsi insanın can ve mal güvenliğini tehdit etmektedir.

Türkiye olarak ülkemizin güneyinde devletimize ve bağımsızlığımıza göz diken hain terör örgütleri ile mücadele verirlen yine ülkemizin her bir metresinde trafik ve madde bağımlılığı terörü ile karşı karşıya kalıyoruz.

Mesela, geçenlerde sosyal medyada denk geldiğim bir video insanın içini sızlatıyor. 30-35’li yaşlarda koskoca adamlar bir üst geçitte aldıkları uyuşturucu hap gibi maddelerle yere yığılmış, ağzından köpük gelmiş ve saatlerce kıvranıyor. Beli bir baba, belki gariban bir annenin çocuğu. Tek suçu uyuşturucu terörünün kıskacına yakalanmış ve her türlü can ve mal özgürlüğü sona ermiş.

SAKIN BENİM ÇOCUĞUM YAPMAZ DEMEYİN!

Binlerce çocuk ve gencimiz bu tehlike ile maalesef karşı karşıya kalmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de uyuşturucu terörünün yaşı ilkokulu yaşına kadar düştü. Artık şehirlerimizin her kentinde, her mahallesinde bu illete ulaşmak çok kolay. Geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkalım, benim çocuğum yapmaz demeyin. Zaten bu uyuşturucu terörünün en önemli hedefi “YAPMAZ DENMEYECEK ÇOCUKLARA YAPTIRMAKTIR”

Her türlü terör, insanlığın baş belasıdır. Hepsinin temelde en büyük hedefi para ve güçtür. Büyük ekonomik bir sermaye olan terör türlerinin hepsinin en büyük amacı daha çok kazanmaktır. Silahlı terörle devletleri, uyuşturucu  terörü ile bireyleri ve aileleri, televizyon terörü ile zihinleri ile adım adım bitirmeye hedef alıyor. Sağlıklı ve zinde bir nesil böyle katledilmeye çalışılıyor. Bu terör örgütleri dünyada bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar sayısı az olan baronlar tarafından yürütülür.

Bu işin çözümü, birlik, beraberlik ve bilinçle bu terör örgütlerine top yekün bir mücadele başlatmaktır. Bu hainlerin dini, dili, ideoloji olmaz.

Not: Sigara, bu terör örgütlerinin en masumu ve en fazla insanı hedef alanıdır. Türkiye’de her yıl 100 bin insan sigara ve sigaraya bağlı hastalıklardan ölüyor.

Bu duygu ve düşüncelere hain terör örgütleri ile mücadele ederken şehit olan tüm şehitlerimizi rahmet, dua ve minnetle anıyorum.

Vesselam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?