ADVED ve Tuna Arslanoğlu Menderes İçin İmza Topluyor

ADVED ve Tuna Arslanoğlu Menderes İçin İmza Topluyor

Kısa adı ADFED olan Adnan Menderes Federasyonu Dernekleri Genel Merkezi tarafından başlatılan kampanya ile eski başbakanlardan Adnan Menderes ve arkadaşlarına iade-i itibarlarının verilmesi istendi.

 SEDAT KARAKAYA

ADFED Giresun il başkanı  Tuna Arslan’ın genel merkezle irtibata geçerek başlattığı imza kampanyasında,başkan Tuna Arslanoğlu imza masasında da bizzat görev üstlendi.

Başkan Arslanoğlu,GÜNDEM mikrofonlarına, 57 yıl önce idam edilen Eski Başbakan Adnan  Menderes ve arkadaşları Hasan Polatkan ile Fatin Rüştü Zorlu’ya iade-i itibarlarının verilmesini istediklerini, bunun için bir imza kampanyası başlatıldığını söyledi.

ARSLANOĞLU: “UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

“Türkiye genelinde devam eden bir kampanya başlattık ve Eski Başbakan Adnan  Menderes’in,Hasan Polatkan’ın ve Fatin Rüştü Zorlu’nun iade-i itibarlarının geri verilmesini istiyoruz.Bu her Türk vatandaşının kutsal bir görevidir.Ben ADFED Giresun İl Başkanı olarak üç gün önce bu kampanyayı başlattım. İnsanlar çok duyarlı ve bu da beni son derece mutlu ediyor.A veya B partisi diye bir ayrım yok.Bir insan olarak bu vazifeyi herkesin yerine getirmesini istiyoruz.

Çünkü biz seçimle gelen Başbakanımızı idam sehpasıyla geri gönderdik.Bu çok acı bir olay.Tarihe kara leke olarak geçmiş denilebilecek kadar kötü.Unutulması mümkün değildir.Biz merhum Menderes’i ve arkadaşları Polatkan ve Zorlu’yu unutmadık,unutmayacağız ve unutturmayacağız.%58 bir çoğunlukla halk iradesi ve itibariyle gelen insanları,1961’de dar ağacıyla geri gönderdik.Bu dünya ülkeleri arasında görülmemiş bir haksızlıktır. Biz şimdi iade-i itibarlarının derhal bakın altını çizerek söylüyorum derhal verilmesini talep ediyoruz.Bunların kızları torunları zamanında, babalarından dedelerinden, devletten bir kuruş maaş almaksızın hizmet ettiler.Dava maaş almaları yada almamaları mevzusu değil,itibarlarının geri gerilmesi meselesidir”diye konuştu.

         KARA GÜN İMZASI YURDUN DÖRT BİR YANINDA DEVAM EDİYOR

Adnan Menderes Federasyonu Giresun İl Başkanı Tuna Arslanoğlu ayrıca,bu isimlerin hayatta kalan ailelerinin, akrabalarının temennileri de bu yönde olduğuna dikkati çekerek,vahim olayı hatırladıkça burnunun direğinin sızladığını söyledi. Bu imza kampanyasının kara gün için sadece Giresun’da değil,büyük mega kentlerde Ankara,İstanbul,İzmir,Adana ,Mersin  gibi bir çok ilde başlatıldığına da işaret eden Arslanoğlu şöyle devam etti:

“Giresun’da da şahsen ben başlatmış oldum.O da genel merkezin kararıyla beraber.Masada imzanın başında bizzat ben olunca halktan dediğim gibi olumlu tepkiler alıyorum.Mesela aşırı derecede solcu olan insanlar Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan’dan bahsediyorlar. ‘Onların adına neden eylem yapmıyorsunuz’ diyorlar. Ben de bu insanlara kırmadan incitmeden diyorum ki; ‘siz partinizle konuşun,görüşün.İmza kampanyanız olursa ilk imzayı ben atıcam’ diyorum o zaman samimiyet alıyorlar. Zaten samimi olarak bunu söylüyoruz.Tabiki onlara da hak veriyorum onlar da farklı idol için uğraş verdiler.

Bu arada Giresun’da Dernekler Müdürlüğü’ne gittim izin almak için. Orada sayın Vali Harun Sarıfakıoğulları ve Emniyet Müdürümüz  Sayın Uğur Öztürk’le görüştüm. İzinlerimi almış oldum,incelikleri için çok teşekkür ediyorum. Fakat İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya da özellikle teşekkür ediyorum. Böylesine dört dörtlük bir vali ve emniyet müdürünü ilimize kazandırdıkları için. Bürokrasi ile çok iştigal değilim fakat gördüğüm kadarıyla halk sevgisiyle dolu insanlar bu iki önemli şahsiyet. Görevlerinde hakkaniyete özen gösteriyorlar ve insanlarla ikili ilişkileri oldukça başarılı. Bu yüzden tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kampanyaya destek veren vatandaşlardan Mustafa Kabadayı’da,ADFED’in  genel merkezi tarafından başlatılan kampanyanın  nasıl sonuçlanacağını merak ettiğinin altını çizdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?