AFRİN HAREKATI

AFRİN HAREKATI

20 Ocak 2018 Günü; Saat 17.00 den itibaren TSK Suriye’nin Afrin Bölgesine “Zeytin Dalı” adı verilen bir harekat düzenlemeye başladı.Bu bir nevi

bölücü Kürt teröristlere ve destekçilerine savaş ilanıdır.

 

Bu harekat;ABD, ve AB ülkelerinden bir kısmının şımarttığı yaklaşık 10 bin civarında PKK ve YPG gibi bölücü ve hain Kürt guruplara karşı yapılmaktadır.

 

Aralık 1990 tarihinde gelişen birinci körfez harekatından bu güne, olayları şöyle bir gözden geçirelim.

 

1990 yılı son günlerinde ABD, Saddam krizine karşı kuzeyden bir çıkarma yapmamız karşılığında ;Kuzey Irak’ın güneyinde bulunan Musul ve Kerkük’e kadar olan bölgeyi Türkiye’ye terk edeceğini teklif etti.O zamanın Cumhurbaşkanı Rahmetli Turgut Özal bu teklife olumlu bakıyordu.Ancak zamanın Genelkurmay başkanı Orgeneral Necip Torumtay:” Ordumuzun elinde yeterince silah yok” diyerek 3

Aralık 1990 günü istifa ediyordu.Kısaca savaşa cesaret edemiyordu.Halbuki o günün Hükumetinin bu yöndeki kararını merhum Sayın Demirel,Sayın Erbakan ve Sayın Türkeş destekliyorlardı.

 

Ordunun başındaki kişinin tereddütleri neticesinde, Kuzey Irakta ABD yardımı ile bir federe Kürt Devleti kuruluyordu.Türkiye kendi ihmali yüzünden kurulan bu devletin; fesat ve düşmanlıklarından çok çekti.Barzani ve Peşmergeler 27 yıl boyunca Kandil’de PKK yı;içimizde bölücülere yardımcı unsurları kışkırttılar ve himaye ettiler.

 

Zamanın Hükumetinin aczi ve vurdumduymazlığı sayesinde, Güneydoğumuzun bazı il ve ilçelerinde hendekler kazdılar. Duvarlar ördüler ve yollara bombalar döşediler.

 

Doğu ve Güneydoğumuzdaki hendek ve bomba tuzakçı hainleri Türk

Ordusunun yiğit Mehmetçikleri ile Kahraman Türk Polisi el ele vererek; 2 ay gibi kısa bir sürede temizledi.Tabi şehitlerimiz de oldu.

 

Güneyimizde kurulan Bölgesel Kürt Devletini geçen sonbaharda Musul’daki işgalci güçlerin üzerine yürüyen Irak ordusu parçaladı.Dünya efkarı umumiye-sine kafa tutan Barzani’nin Peşmergeleri; bir tane mermi bile patlatamadan soluğu Suleymaniye’de aldı.Anlı şanlı on binlerce Peşmerge can havli ile saklanacak delik aradı.

 

Son yıllarda Suriye sınırımızda gene ABD destekli PKK,YPG militanlarınca bağımsız bir Kürt devleti ile onları koruyucu ordu kurulmak isteniyor.İlk etapta silahlı 30 bin militan eğitilip, tam donanımlı bir şekilde sınırımıza yerleştiriliyor.Türk yetkililer hamilerine:”Etmeyin,yapmayın.Bir gece ansızın başınıza bineriz “diyor.Onlar:”Sizi bekliyoruz.Bir gece ansızın gelin” diye bizimle,Türk Ordusu ile dalga geçmeye yelteniyorlar.

 

Be hey gafil …Sen Peşmergeden daha mı güçlüsün…Barzani’nin ABD destekli yüz bin eğitimli ve silahlı ordusu ,Bağdat’dan kalkan ,tozu dumana katarak ilerleyen,yorgun, eğitimsiz ve donanımsız Irak Ordusundan korkup kaçışmadılar mı? Üstelik dünyanın gıpta ile baktığı;gücü ile Dünyanın ilk beşine giren Türk Ordusu, Irak Ordusu ile kıyaslanır mı?.Bu ordu senin Güneydoğudaki hendeklerine saklanmış farelerini tek tek yakalayıp başını ezmedi mi?Bu ordu senin gibi ipsiz ve çapsızlara yenilip; kendi şanına,geçmişine leke sürecek kadar biçare mi…

 

Kara harekatında bir kaç kaybımız olabilir.Ama Afrin denilen o bölge hainlerden temizlenecek.Türk Ordusunun Mehmetçik ve subayları, çelikten iradesi ile temizlik harekatına başlamıştır.Allah başarılarını daim etsin.Milletimize de birlik ve beraberlik nasip etsin.Askerlerimiz vatanımıza zaferlerle dönsün…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?