Ağlayan il 25

Ağlayan il 25

Sevgili Giresunlu canlarım. Biliyorum sizden çok ayrı kaldım.  “Ağlayan il” yazılarımı yazmadım çünkü yeni bir seçim yaşadık. Sizlerin %66 altısı hayatınızdan memnun olduğunuz için,  güldüğünüz için yazmak yanlış olurdu.  Bende ara verdim yazmadım ama şimdi görüyorum ki “Ağlayan il 25 in yazılması şart oldu.

Bugünkü ağlayan il yazımı 2002’den bu tarafa gelen siyasiler için yazıyorum

2002den sonra gelen siyasilerimizin hangi partiden olurlarsa olsunlar Allah aşkına Giresun için hangi projeleri olmuş? Biri bana söylesin. Olmadı olamadığı gibi hazır kurulu olan fabrikalara tesislere dahi sahip çıkamadılar çıktılarsa biri bana söylesin.

Şu fabrikayı kurduk, bu limanı yaptık, şu tren yolunu getirdik, çevre yolunu yaptık boş sözler.  Bir çöp sorununu bile halledemediniz.  İktidarı da muhalefeti de aynı fark etmiyor. Hele muhalefet teki siyasiler bir birlerini hiç tanımıyor. Eynesil ilçe başkanı Çamoluk’un İlçe Başkanını tanımıyor. Eskiden siyasi parti il başkanları ilçe başkanları proje yarıştırırlardı halka proje anlatırlardı şimdikiler nerde iktidar partisinin teşkilatlarında olanların çoğu Giresun’u zaten boş vermişler onların derdi para nasıl kazanılır o muhalefet zaten yok ille de MHP diye bir teşkilat zaten yok.

Şimdi sormak lazım bu zati muhterem arkadaşlara Giresun’a kaç kişilik fabrika kurdunuz?

15 yılda bir bakanımız oldu. 1 ay önceden kutladım bakanlığını bir şeyler yapar diye ama etrafını sarmış kurtlar bir şey yapamadı hasta diyorlar geçmiş olsun diyorum tarihe geçmesi an meselesiydi ama yapamadı limanı tek imzayla serbest liman yapabiliyordu ama yapmadı şimdi gemisi olmayan birine fuar alanı veya otel olarak vermek kaydıyla gümrük binası yapıyorlar bizde yedik. Şayet söylenenler doğruysa özel idare binası otele uygun değilmiş yıkılacakmış gelin oteli başka yere yapalım özel idaredeki çalışanlar göçmen kuşlar gibi oldu yarısı aksuda yarısı burada yarısı zeytinlik mahallesinde ora Özel İdarede kalsın yıkılmasın yazıktır bu devletin parasına.  Şimdi ey Giresunlum siz ağlayın hem de çok ağlayın size az bile yapıyor bu siyasiler bizler oy atmasını bilmediğimiz müddetçe ağlarız da ağlarız gerçi burada Cumhurbaşkanımız  sıradan 4 aday koysaydı inanın 4 sıfır olurdu sırf bunların yüzünden 3-1 oldu. Bunlar başarılı değiller olmaları da mümkün değil ama olan bizim gibi zeytinciye, peynirciye, kömürcüye olacak illa da fırından sıcak bedava somun alana olacak bu siyasilerin Giresun’u ağlatma yazılarım bir 20 seri olur ilkini yazdık ama her yer bir yazı olacak kimse dokunulmaz değildir

Sevgili can Giresunlularım böyle tatlı tatlı yoğurt yemenin acı acı bir gün biberi olacaktır bu siyasi yazılarım Giresun ağladığı müddetçe devam edecektir. Herkes eleştirilecektir iyi yapana da teşekkür edilecektir.

Bir dahaki ağlayan il 26 da buluşmak umuduyla şimdilik hoşçakalın. Fazla yoğurt da yemeyin…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?