AĞLAYAN İL 27

AĞLAYAN İL 27

Ağlayan İl Yirmi yedi deyiz.

Yine çok ayrı kaldık biliyorum ama bazen böyle oluyor elde olmayan nedenlerden dolayı sizden ayrı kaldık şimdi yine hasret giderme zamanı keşke güzel şeyler yazsam hep iyi şeylerden bahsetsem ben istemez miyim?

Hep bahsettim diğer yazılarımda Giresun’un geri kalmışlığını hep iktidarı eleştirdim doğru Giresun’un ağlamasında en büyük suç onların olabilir.

Bu ilin elindeki değerlerinin gitmesinde muhalefetin hiç mi suçu yok? Biz sivil toplum kuruluşlarının hiç mi suçu yok  ? Odaların, borsaların, belediyelerin, esnafların hiç mi suçu yok? Halkın hiç mi suçu yok?  Al zeytini, peyniri, kömürü otur oturduğun yerde o zaman iktidarda ne yapsa azdır.

Şimdi muhalefete bakalım. Elimizden Seka, Liman, Sunta Fabrikası,  Fiskobirlik ve diğer değerlerimiz giderken nerde kadeh kaldırıyorlardı? Kiminle iş tutuyorlardı?   Kime yalakalık yapıyorlardı?  hepsi de bu ilde değiller miydi?  Kutuplarda değillerdi,  bu il ağlarken niye meydanlara çıkmadılar?  Halkı niye aydınlatmadılar?  Devlet, milletine zulüm etmez yeter ki istemesini bilelim. Ama nerde bizim muhalefet partilerimiz acaba demekten insan kendini alamıyor iktidarla yukarlarda işbirliği içindeler mi?  Eğer öyle değilse çok büyük bu ile en az iktidar kadar onlarda yanlış yapmışlardır.

Sivil toplum kuruluşları olarak zaten bizler sindirilmişiz. Mahkemelerde sürünmek istemiyoruz hiç birimiz.  Peşimizden  bu muhalefet partilerimiz mi bizi avukat gönderip savunacak isterseniz deneyin CHP’nin teşkilatlarına kaç günde ulaşacaksınız. MHP zaten bitmiş, başı derdinde olmadığı zamanlarda da aynıydılar değme bana değmem sana politikası. Eğer CHP’ de Kerim AKSU, Murat ERSOY olmasın  on kişi olmaz partide. İnsanların işleri oluyor belediyeyle de  öyle yoksa kesin  partide adam olmaz.  Eskiden CHP  yöneticileri radyolardan, tv lerden inmezlerdi. MHP’lilerde öyle bizleri aydınlatırlardı şimdi hani nerde daha il teşkilatlarıyla ilçe teşkilatları bir birini tanımıyor bunlar mı  ağlamasına dur diyecek Giresun’un . Hal böyle olunca da iktidar yaptığım yaptık ,ettiğim ettik diyor ve değerlerimiz bir bir elden gidiyor.  Giresunlu canlarım da ağlıyor da ağlıyor .

Muhalefet böyle devam ettiği müddetçe AKP  100 yıl daha iktidarda kalır . Giresundaki  yapılan haksızlıkları, hukuksuzlukları ben mi dile getireceğim, muhalefet varken hangisi bir açık oturuma çıkıp halkı aydınlatıyor. Fındık 9 tl ye düşmüş halkta ses yok .Çünkü  halkın önüne geçecek muhalefet yok  o zamanda dünyadaki  iki buçuk milyon Giresunlu ağlıyacaktır ama bir limana yapılan binayla birde Keşap durağına yapılan saat kulesini çok eleştirdik  kaybolan iş sahalarımızı hiç dillendirmedik o zaman iktidar partisini eleştirmemizin anlamı yok. Önce muhalefet kendini ağlamaktan kurtarmalı sonra bizler.

Can Giresunlu hemşerilerim inşallah  MHP’nin içinden gelecek gibi görünen yeni bir muhalefet akımı hem ülkemizin hemde Giresunumuzun umudu olacak gibi tabi engel olunmaz ise  Mahkeme önlerini açarsa  bu akım iktidararında en büyük alternatifi olacaktır. Belki hep ağladık güleceğimiz günlerde yakındır kimse yaptığı yanlışla kalmaz hem bu dünyada hem de ahirette hesap verilecektir. Hepinizi seviyor inşallah güleceğimiz günlerde olacak diyor, ağlayan il 28 de buluşmak umuduyla kendinize iyi bakın diyorum…

Konuşma Sonu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?