AĞLAYAN İL 34

AĞLAYAN İL 34

Sevgili ağlayan ilimin güzel insanları epeydir sizlerle olamadık, malum sebeplerden dolayı. Bugünkü yazımda kesinlikle Hükümeti eleştirmeyeceğim.  Önce ki yazılarımda hep eleştirdim diyeceksiniz bugün niye eleştirmiyorsun Hükümeti, zamanı gelince yine eleştiririz tabi de ama bugün sizlere bambaşka bu güzelim ilimi ağlatan kesimi yazacağım.

Sevgili can hemşerilerim, bu ilde kazanan müteahhitler de bu ili en az Hükümet kadar ağlatmıyor mu?   Niye derseniz bu ile inşaattan başka bir yatırımları var mı?  Yap 100’e sat 400 yüze. Allah versin gözümüz yok ama bu ilde yaşamanın para kazanmanın da bir bedeli olmalı, kazandıklarınızın bir kısmını bu ilin garibine, fakirine, yetimine ekmek verecek iş  sahaları açsanız olmaz mı?  Olurda ama yap sat ta çok güzel para olduğu için niye riske girsinler değil mi , böyle karları imalat sanayiinde başka bir iş kolunda kazanamazlar  ama her şey paramı birazda bu ili güldürecek yatırım yapsalar olmaz mı?  Bal gibi olurda para her şeylerini kör etmiş.

Bu gün bu ağlayan ilimizde devletimiz gerek KOSGEP gerek iş kur gerek odalar ve dernekler tarafından halk  eğitimle birlikte  bir sürü kurs düzenlemekte buralardan her branşta kalifiye elamanlar yetiştirilmekte bu elamanlar 6 ay, 4 ay, 3 ay , bazen 8 hatta 12 ay yağmurda , karda, kışta ceplerinden para harcayarak bu kurslara  gidiyor belgelerini alıyorlar.   Sonra ne oluyor koskocaman bir hiç  daha yeni 36 kadınımız, kızımız çikolata yapmayı öğrendiler. Bugün fındığın başkenti Giresun  fındığın kilosunu 80 TL’den  yiyorsak bunda buradaki müteahhitlerin de çok büyük günahı yok  mu? bir daire  parasına 15 kişilik çikolata yapılacak imalathane yapılamaz mı, yapılır hem kendileri hem de kadınlarımız, kızlarımız ve ülkemiz kazanır. Az kazanırlar ama yine de kazanırlar. Bunun gibi bir sürü yetişmiş elaman var ama gel gör ki bizim müteahhitler çok kazanma peşindeler ve bu ilde ağlamaya doyamıyor devamlı ağlıyor. Bir tarafta basiretsiz siyasilerden diğer tarafta çok paracı olan müteahhitlerimiz yüzünden bu ilin ağlamasını ta Amerika’dan Tramp bile duyuyor. ayıp değil mi arkadaş, bu milleti ağlatmaya ne hakkınız var. Az kazanın, dua alın, ahrete para gitmiyor.

Sevgili bahtsız, talihsiz,  garip, yetim,  sahipsiz GİRESUNLUM  ağlamak senin kaderin değil ki, Doğunda Trabzon batında Ordulu hemşerilerimiz gülerken sen niye hep ağlıyorsun. Artık sende kendine çekidüzen ver seni ağlatan her kim olursa olsun sende tavrını koy. Müteahhitten daire alma,  hizmet etmeyen siyasetçiyi seçme bak nasıl gülmeye başlayacaksın. O zaman müteahhitte bu ile ufak ölçeklide olsa fındığa dayalı turizme dayalı yatırımlar yapacaktır. İşsizlik azalacak göç duracak Giresun’da ağlamaktan kurtulacak herkes mutlu olacak devletimizde güzel vergi alacak döviz kazanacak.

Ama nerde eğer müteahhitlerimiz karlarının bir kısmıyla bu ağlayan ile yatırım yapmazlarsa bende devamlı yazmaktan yorulmayacağım, devamlı yazacağım. Her şeyi devletten bekleme devri geçti beyler sizlerde elinizi taşın altına koyun artık der tüm can Giresunlularıma sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.  Hepinizin ağlamasını istemiyor gülün istiyorum. Ağlayan 35’ de buluşmak umuduyla sağlıcakla kalın diyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?