Ahmet Geldi’den bir müjde daha

Ahmet Geldi’den bir müjde daha

Giresun Damızlık Manda Yetiştiricileri Birlik Başkanı Ahmet Geldi, destekleme ödemelerinin, üretici hesabına yatırıldığını açıkladı.
Geldi bu kış gününde üreticiyi rahatlatarak moral verdi. Geldi, “2012 yılında kurularak hızlı bir şekilde bütün hedeflerini gerçekleştiren Birliğimiz, 2018 yılının destekleme ödemesini beklenenden de önce manda sahiplerinin hesabına yatırmıştır.
Bunun gurur verici olduğunu söyleyen GELDİ “hayvancılığın zor bir meslek olduğunu, yem girdisinin yüksek olduğu, bu zor kış şartlarında üreticimize bir nebze de olsa girdi sağlamanın, destek vermenin, İlimiz ekonomisine de bir canlılık katmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.
Manda Islah Projesi kapsamında 1458 dişi 71 erkek 650 malak olmak üzere 1529 manda sahibi olan 423 üyemizin banka hesaplarına toplam 1,424,450TL yatırılmıştır” dedi.
Geldi şöyle konuştu: “Giresun mandacılığının ve hayvancılığının sorunlarını bildiklerini çözüm yolları üzerinde bir birlik olarak gece gündüz çalışma yaptığımızı. Üreticiye maddi girdi sağlamak için ürünün manda yoğurdunun sütünün değerlendirmeyi hedeflediğimiz bu kapsamda DOKAP ile süt toplama projesi yaptığını ve bu projenin geçtiğin, inşallah en kısa zaman da süt tanklarının birliğimize kazandıracağız. Süt işleme tesisi kurmayı hedeflemekteyiz. Bununla Siyah altın değerinde olan ve doğal enerji kaynağı olan Mandanın sütünü yoğurdunu peynirini ve kaymağını değerlendirmeyi düşünmekteyiz. Hedefimiz hem Giresun ekonomisine ve çiftçimizin ekonomisini canlandırmak, hayvancılığı geliştirmek.
Birlik Başkanı Geldi 2018 yılı Halk Elinde Manda Islah Projesinin paralarını zamanından önce üreticilerin hesabına yatırmamız da emeği olan başta sayın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Muhammet Angın ve ekibine, tüm Millet Vekillerimize ve sayın Bakanımız Nurettin Canikli’ye desteklerinden ötürü şahsım ve tüm üyelerim adına sonsuz şükranlarımı iletiyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?