AHMET, HAKAN, ENGİN

AHMET, HAKAN, ENGİN

Merhaba Sevgili Okurlar;
Ahmet,Hakan,Engin diye başlayınca aklınıza sakın futbol gelmesin. Malum ligin başlangıcından itibaren Giresunspor’un başında ki karabulutlar gitmek bilmediği gibi transfer ettiği futbolculardan enerji alamayan bir hocamız mevcutmuş.
Neyse ;
Biz gelelim asıl mevzuya .Ahmet .Hakan ve Engin fotoğrafı yıldızlarla konuşturan ekip.
Kim bu üç kafadar.
Ahmet doruklara sevdalı olduğu kadar iyi bir dağcı,iyi bir dağcı olduğu kadar öğretmen ve fotoğraf alanında yıldız pozlamasında iyi bir eğitmen.
İlk fotoğraf makinasına 20007 yılında sahip olmasına rağmen yoğun bir şekilde fotoğraf hayatı 2012 yılında başlar.
Fotoğraf Ahmet için ; “Farklı bir bakış açısı demekle birlikte gözden kaçırdığımız ve göremediğimizi insanlara göstermek, anlatmaktır.” Diyor.
Ulusal alanda yarışmalarda derece ve sergileme ödülleri alan fotoğrafları mevcuttur.
Hakan’ın fotoğraf tutkusu lise yıllarında başlar. O dönemler Zenit 122 filmli makinayla fotoğraf çekmeye başlar. Sonrasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ardından iş hayatı derken Mimarlık alanında yüksek lisan ve şimdilerde aile şirketinde çalışmaya devam eden iyi bir eş ,iyi bir baba.
Fotoğraf hayatı son beş yıldır aktif olarak yürüten Hakan Uluslararası ve Ulusal yarışmalarda derece ve sergileme ödüllerine sahiptir.
Engin; Kendisini yıllardır tanıyor olmam ve aynı zamanda benim kanatsız meleklerimin içine dahildir. Anestezi teknikeri olan Engin profosyonel anlamda hastaları uyuttuğu gibi çekmiş olduğu fotoğrafları konuşturanlardan…
Aktif olarak 2010 yılında profosyonel anlamda kendini fotoğrafın içerisinde bulur. Engin ;” fotoğraf çekerken kendimi başka bir dünyada hissediyor yaptığım işten keyif alıyorum. Fotoğraf çekerken kendim için birşeyler yaptığımı hissediyorum demesi kadar doğal ne olabilir hayatta.
Ulusallar arası ve Ulusala fotoğraf yarışmalarında derece ve sergilenen fotoğrafları bulunmaktadır. Hatta Ekim’in ilk haftası 9.Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivaline göndermiş olduğu projesi kabul görerek sergileme ödülü almıştır.
Üç kafadarın yolu GİFOD ‘da kesişir.
Kurdukları güzel dostluk sayesinde yıldızlara olan meraklarını gidermek için sıkı bir çalışma sonrasında “eller yapar da biz neden yapmayalım” misali sıkı bir çalışma temposu ile çıktıkları yolda ilk yıldız pozlama fotoğraf sergisini açarlar. Sergi gerek ilimizde gerekse bölgemizde büyük ses getirir.
Sergi ziyareti esnansın da fotoğraflardan etkilenen Sayın Belediye Başkanımız Aytekin ŞENLİKOĞLU Belediyenin sosyal faaliyetleri arasına yıldız pozlama etkinliğini de dahil eder.Ve yıldız takvimine 24-25 Haziran günü en güzel yıldız pozlama alanı olarak Eğribel Geçiti tercih edilir.
Konaklama alanı olarak hazırlanan Eğribel Karayolları şantiyesi Belediye ekiplerince düzenlenir. Sahaya çıkmadan önce titizlikle verilen eğitim sonrası saha eğitimi gecenin karanlığında görsel şölene döner.
Kolay değildir toplamda kırkbeş kişilik ekibi üç kafadarın gecenin karanlığında bir baştan bir başa kontrol etmesi.
Bende bu ekibin içerisinde olmam ve geceyi yaşamanın değeri paha biçilmez …
Geceye Ordu,Şebinkarahisar fotoğraf tutkunlarının da katılması gerek yerel basında gerekse Ulusal basın ve Gezginfotoğraf dergisinde yer alması büyük sese getirmiştir.
Burada en önemli unsur üyesi bulunduğumuz Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) ve Başkanımızdır.
Çünkü yapmış ve yapılacak olan projelere Dernek Başkanı Dr.Halit KAHVECİ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin önem vermesidir.
Dernek çatısı altında bir çok önemli projelere sahip değerli fotoğraf sanatçıları bulunması ise güzel bir ayrıcalıktır.
Ömrümde hayal edemediğim yıldızları pozlama keyfine erişen ben;
Sanatsal faaliyetlere önem veren Sayın Belediye Başkanımız ve ekibine,Dernek Başkanımıza, Şebinkarahisar AA muhabiri Ahmet YELES ve arkadaşlarına
Unutulmaz gecede karanlığın orta yerinde sabahın üçüne kadar 40 kişilik fotoğraf ekibine unutulmaz yıldız pozlama şenliğini yaşatan
AHMET KILIÇ ,HAKAN AYDIN ,ENGİN AYYILDIZ’ a sonsuz teşekkür etmeden önce asıl teşekkürü hakeden eşlerine gönderiyorum.
Eğer ; üç kafadar gecenin bir yarılarında fotoğraf avına çıkıyorlarsa bu evdeki eşlerinin özverili olmasından kaynaklıdır.
Yolunuz açık olsun “YILDIZLAR”
“FOTOĞRAFLAR YAŞAMIN SESSİZ TANIKLARIDIR.ASLA YALAN SÖYLEMEZLER.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?