AK Parti, 25 Mayıs’ta Adaylarını Açıklayacak

AK Parti, 25 Mayıs’ta Adaylarını Açıklayacak

AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 25 Mayıs’ta Milletvekili Aday tanıtımlarının AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen programla yapılacağını açıkladı.

Başkan Şenlikoğlu, “24 Haziran 2018 tarihinde yapılması kararlaştırılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin öncelikle İlimize, Ülkemize ve Aziz Milletimize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan temenni ediyorum.” dedi.

Şenlikoğlu, yayınladığı basın bülteninde şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemiz adına son derece önemli olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimleriyle alakalı, parti içi çalışmalarımız son sürat devam etmektedir. Milletvekili aday adaylarımızın başvurularının sona ermesinden sonra Teşkilat Temayül yoklamalarımız ile Genel Merkez komisyon incelemeleri gerçekleştirilmiş, diğer komisyon çalışmaları da Genel Merkezimiz düzeyinde hızla devam etmektedir.21 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Milletvekilleri kesinleşmiş Listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na sunularak, 25 Mayıs’ta Milletvekili Aday tanıtımlarımız Genel Merkez’ce belirlenen programla yapılacaktır. 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanımız Halkımızın teveccühüyle ilk turda en yüksek oy oranıyla seçilerek, 4 Milletvekilimizi de TBMM’ye inşallah göndereceğiz.

Ülkemizde ve İlimizde Seçim sürecinin başladığı bu dönemde, özelikle halkımıza Hizmet noktasında seçim gündemine bağlı kalmaksızın çalışmalarımıza gece gündüz devam etmekte, vatandaşlarımızın isteklerini, taleplerini ve ihtiyaçlarını Sosyal ve Hukuk Devleti gereği olarak hız kesmeksizin sürdürmekteyiz.

Ancak bununla birlikte CHP’li Giresun Belediyesinin seçim sürecinde de maalesef şehrimizdeki yönetim krizi devam etmektedir.

Kaynakları Sorumsuzca kullanmakta, borç sarmalını her geçen gün büyütmektedir. Kısa vadede ödemesi gereken borçları ödemek için Belediyeye ait olan Tamirhaneyi satan CHP’li Giresun Belediyesi, yeniden Tamirhane yapmak için ise kredi bulmaya çalışmaktadır. Bununla birlikte Giresun’a 9 yılda yatırım yapmayan, fakat 116 Milyon Tl borcu olan Giresun Belediyesinin, 24 Milyon Tl yıllık temizlik harcamasının neden bu kadar afakî bir rakam olduğunu da kamuoyuna açıklaması gerekir. Zira bu temizliği hemen yanımızdaki ilçemiz olan Bulancak ilçesi, Merkezin yarı nüfusuna sahip olmasına rağmen yıllık 4 Milyona yapmaktadır. İl Özel İdaresi ise Merkeze ait köylerimizde, aynı temizlik ve çöp toplama faaliyetini yıllık 1,5 Milyon gibi rakamlara yapmasına rağmen, CHP’li Giresun Belediyesinin 24 Milyon gibi bir rakamla temizlik hizmetlerini yaptırması düşündürücü olup kamuoyu ile de paylaşmalıdır.

Deniz bitti… CHP’li Giresun Belediyesi şehrimize belediyecilik adına kalıcı yatırımlar yapmadığı gibi, şehrin geleceğini de ipotek altına almaktadır. 2014-2018 yılları arasında ortalama toplam 650 milyon TL civarında bir gelir ve harcaması olan belediyenin, 116 Milyon TL borcu olduğu gibi, herhangi bir yatırım ve sorunların çözümüne dönük çalışması da yoktur. Ne yazık ki CHP’li belediye sorunları çözmek yerine artırarak devam ediyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?