AKARÇEŞME DÖKTÜRDÜ

AKARÇEŞME DÖKTÜRDÜ

Giresun’un iz bırakan belediye başkanları arasında yer alan Akarçeşme, yol konusunda önemli mesajlar verdi.

Geçtiğimiz hafta Kanal 28’de Canlı yayınlanan “Medyada Giresun” adlı programa katılan Çamoluk belediye başkanı Savaş Akarçeşme, Çamoluk’u ve sorunlarını anlattı. Karayolları genel müdürlüğüne ve bürokratlara çağrıda bulunarak “Ne olur, Allah aşkına artık tahammülümüz kalmadı” dedi.

Çamoluk belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, her pazar Kanal 28 TV’de yayınlanan  “Medyada Giresun” Programına katılarak, Giresun Medya Platformu üyesi Gazetecilerin sorularını cevapladı. Çamoluk’a yapılan hizmetleri ve sorunlarını anlattı. Konuşmasının bir bölümünde Giresun’un ilçeleri Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk’un yıllardır yaşadığı ortak sorunu yol problemleri için Karayolları genel müdürlüğüne ve bürokratlara birde çağrıda bulundu.

Akarçeşme, “Ne olur artık tahammülümüz kalmadı” dedi.

Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluğun ortak bir sorunu var. Bu üç ilçemiz tüm bölge müdürlüklerinde Giresun ve Trabzon bölge müdürlüklerine bağlı iken,  buralarda işini takip ederken, sadece karayollarında Sivas’a bağlı olmamızı ben anlayamıyorum. Bizler iş yapma ve takibi konusunda ciddi sıkıntılar içerisindeyiz diyerek, Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk yollarının yol sorununu gündeme getirip birde örnek vererek sözlerine şöyle devam etti.” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2001yılında Alucra Çamoluk yolundan Çamoluk’a geldiğinde şu ifadeyi kullanmış. “Kaderiniz mi bu sizin, bu yollarda araba sürmeniz, inşallah bizim iktidarımızda bu sorunu birlikte çözeceğiz” demiş. Bu gün geldiğimiz noktada hala o yol yapılmamış. Ben buradan Karayolları Genel Müdürlüğümüze ve tüm bürokratlarımıza seslenmek istiyorum, ne olur Allah aşkına artık tahammülümüz kalmadı.” diyerek duygularını ifade eden Başkan Akarçeşme, Alucra Çamoluk, Çamoluk Şebinkarahisar bağlantı yollarının yapılması yönünde çağrıda bulundu. Kışın kapanan yollar nedeni ile Çamoluklu Giresun’a gitmek için 300 KM Yol gitmek zorunda kaldığını, ancak vilayetlerine ulaşabildiklerini ifade etti.

Tüm STK Yöneticilerine ve gazetecilere birde çağrıda bulunan Başkan Akarçeşme,  artık sürekli projelendiriliyor sözünü duymak yerine, yolumuzun yapılmasını hızlandırmak için Ankara’ya gidilecekse gidelim. Karayollarına gidilecekse gidelim, ne yapmamız gerekiyorsa hep beraber birlikte takip edip hızlandırılması için ne gerekiyorsa yapalım, bu konunun takipçisi olalım. İnsanlar artık il merkezine rahat ulaşmak istiyor dedi.

Hüseyin Şenel Odacı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?