Akdağ’dan, Baykal’a Kurultay Çağrısı

Akdağ’dan, Baykal’a Kurultay Çağrısı

Baykal’ın bu ülke için son şans olduğunu belirten Akdağ, CHP’de lider ve kadro değişiminin engellenmesinin 2019’un da kaybedilmesi sonucunu doğuracağını öne sürdü.

CHP’nin emektarlarından Abdullah Akdağ,CHP’de yeniden yapılanmaya ihtiyaç olduğunu öne sürdü.81 ilde ki parti teşkilat lokallerinin  yüze 60’tan fazlasının seçimden seçime açıldığını belirtti.

Akdağ, “Genel merkez teşkilatları iyi çalıştıramıyor.O kadar CHP’Li belediye var.Bu kış gününde CHPli işadamları her ilde 100 köy çocuğuna kışlık bot dahi dağıtmıyorsa bu halk ile kaynaşma nasıl olacak.Sıcak odalarda oturarak kırsaldaki halkın kalbi kazanılmaz.”diye konuştu.

Baykal’ın son 80 yılın önemli devlet adamlarının başında geldiğini savunan Akdağ, “Baykal gibi başka lider yok. Yeri dolmadı. Parti oyları sürekli azalıyor. Bu genel merkez çok iyi niyetli. Asla onları kötülemem ama başarı için kan değişimi lazım. Şu an Karadeniz’de 20 ilde 20 teşkilat lokaline telefon edelim çoğu kapalıdır.İlçe yöneticileri üniversite mezunu olmalıdır.Milletvekili Giresun’a geliyor karşılayan 50 kişi yok.Sadece liderin çalışması ile CHP büyüyemez.Çalışan teşkilatlar kurmak lazım.Bunun için güçlü bir Genel merkez yönetimi gerekir.Halka inmek lazım.Kış şartlarında hangi ilde köylere el atılıyor.Her üye birer torba kömür alıp köylüye verse o insanlar seni ömür boyu unutur mu? Çocuklara bir mont veya bot niye verilmiyor. Diğer partiler bunu yapıyor. Sayın Baykal ancak partiyi toparlar.Yoksa referandumda bu teşkilatlara başarı zor.Kaç sandık görevlisi akşama kadar sandığı bekler..Partide üye ile genel merkez bağı kurulamıyor.Ziyaretler çok az.Yazışmalar çok az.O yüzden sayın Baykal partiye el atmalıdır.Karadeniz turuna çıkmalıdır.Baykal güçlü bir milli cephe için üst düzey bir kadro kurmalıdır.Milliyetçi eski vekiller de bu yapı içinde olmalıdır.Bu büyüklüğü sadece Baykal yapabilir.Baykal bu ülkenin son şansıdır.Ama harekete geçmesi lazım.Taban bunu bekliyor.Daha kaç seçim kaybedeceğiz” diye sordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?