AKDOĞAN: BOZKURT TÜRKLÜĞÜN SEMBOLÜDÜR

AKDOĞAN: BOZKURT TÜRKLÜĞÜN SEMBOLÜDÜR

Yazarımız Cahit Akdoğan Bozkurt işaretinin siyasi bir simge olmayıp, Türklüğün sembolü olduğunu kaydetti.

Milli takımımızın Avusturya milli takımı karşısında aldığı galibiyet sonrası 2 gol atan yıldız oyuncumuz Merih Demiral’ın bozkurt işareti yapmasının dünya gündemine damgasını vurduğunu belirten Akdoğan, Yıldız futbolcumuzun bozkurt işareti yapmasının suçmuş gibi gösterilmesine tepki verdi.

Her ülkenin bir sembolü olduğunun altını çizen Akdoğan, Rusya’nın sembolü ayı, Fransa’nın sembolü horoz, Çin’in sembolü Panda, Türkiye’nin  sembolününde Bozkurt olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti.

“Bozkurt Türklüğün ve Türklerin ulusal sembolüdür. Kurt;

Türk halkları mitolojisinde, savaşçılığı ve savaş ruhunu, özgürlüğü, hızı, doğayı temsil eder. Yol göstericidir.

Bozkurt Türk dünyasının birlik ve beraberliğini temsil eder.”

Mustafa Kemal Atatürk’ün bastırdığı pullarda ve paralarda bozkurt resmi olduğuna dikkat çeken Akdoğan, Bozkurt işaretini kullanan siyasilerden de örnekler vererek, bozkurt işaretinin tüm Türk coğrafyasında ve Türklerin yaşadığı ülkelerde yaygın olarak kullanıldığını kaydetti.

Geçmişten günümüze kurt işareti herhangi bir parti veya siyasi görüşü temsil etmeyip, Türklüğü, Türk milletini ve Türk dünyasını temsil etmekte olduğunu kaydeden Akdoğan, başarılarından dolayı milli takımı ve yaptığı kurt işareti ile Türk milletini derinden heyecanlandıran Yıldız futbolcu BOZKURT MERİH DEMİRAL’ı kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Akdoğan’ın yazısını gazetemizin bugünkü köşe yazısında bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?