“Akp, Kan Döken Hain Teröristlere Dur Diyemedi”

 “Akp, Kan Döken Hain Teröristlere Dur Diyemedi”

Türker, “AKP, ne eski dostlarınızın yaptığı kalleş darbeye dur diyebildiniz. Ne yandaşlarınız zevk-i sefa sürerken halkımızın da gırtlağına kadar gelmiş ekonomik bunalıma dur diyebildiniz. Ne yolgeçen hanına dönen sınırlarımıza sahip çıkabildiniz.”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, son günlerde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde teröristler tarafından peş peşe yapılan hain saldırıların ardından bir kınama mesajı yayınladı.

Başkan Türker, yayınladığı kınama mesajında yapılan terörist saldırılara tepkisini şu sözlerle ifade etti:

“Ne eski dostlarınızın yaptığı kalleş darbeye dur diyebildiniz. Ne yandaşlarınız zevk-i sefa sürerken halkımızın da gırtlağına kadar gelmiş ekonomik bunalıma dur diyebildiniz. Ne yolgeçen hanına dönen sınırlarımıza sahip çıkabildiniz. Ne de ülkemizin dört bir yanını ateş çemberine alan kan döken hain teröristlere dur diyebildiniz.

Bir köşede boş laflar ve kınama mesajları ile gözümüzün içine bakıp yalanlar söyleyerek “Saçınızı Tarıyorsunuz” !!!

ATA’larımızdan bizlere emanet ülkemize sahip çıkamadınız. Ulusal ve milli İtibarımızı ayaklar altına aldırdınız. Komşularımızın topraklarına yasa dışı desteklerde bulunarak bizlere düşman ettirdiniz. İnsanlarımızın en doğal hakkı olan yaşam haklarını koruyamadınız.

Türk milletinin Anadolu topraklarından gelen ATA’larından kurtuluş savaşı ile yadigâr kalmış azmi vatanseverliği milli birlik ve beraberliği ile şükür edişi ve inancı ile ayaktadır bu millet. Size sizlerin devlet ve hükümet anlayışına kalsa inanın sonumuz harap ve bitap.

Bizler hangi şartlar altında olursak olalım Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa edeceğiz.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunmuş. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit etmiş. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olsa dahi Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmak üzere Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızda ki asil kanda mevcuttur diyerek yolumuza hiç durmadan yılmadan devam edeceğiz.

 

Tüm bu üzücü vesileler ile içimizde İman gözlerimizde umutla yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu diyerek Milletimizi her daim başımızın tacı olarak iliklerimize kadar hissederek Gaziantep’te ve Ülkemizin dört bir yanında hayatını kaybeden vatan evlatlarına rahmetler yaralılarımıza ve Gazi’lerimize şifalar diliyor Ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Başın sağ olsun Aziz Türk Milleti.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?