AKP LİLEŞEN BAHÇELİ

AKP LİLEŞEN BAHÇELİ

Sayın Bahçeli’nin son günlerde MHP ile ilgili tek bir söz ettiğini duyanınız var mı?

Halbuki Bahçeli AKP’nin değil, bilakis MHP’nin Genel Başkanıdır.

Ne MHP seçmenine de ülkücüler aklını işi değil. Varsa yoksa Cumhurbaşkanı, saray mı, külliye mi ne olduğu daha netleşmemiş oluşumun AKP hükümetinin maddi ve manevi varlığı. Bu mevhumlara helal gelmesin diye çırpınıp duruyor.Hatta daha da ileri giderek; CHP gibi muhalif bir parti ile saray kavgasına bile kalkışıyor.

Bahçeliyi AKP’nin kucağına iten, MHP içindeki değişimci ve yenilikçi kanadın bahardaki kalkışması olmuştur.19 Haziran 2016 günü Ankara’da toplanan muhaliflerin kongresi, başarılı performansı sayesinde Genel Merkezde telafisi imkânsız bir korkuya sebep olmuştur. Alttan sel gibi gelip, tüm yurt teşkilatlarını kapsayan, ucu ile partinin üst kısımlarını sarmalayan değişimci harekât, Bahçeli’ye son çare olarak AKP’nin kapısını çaldırmak mecburiyetinde bırakmıştır.

Haziran ayındaki heyecan, sönmeden aynen devam ettiğine göre;şu an MHP camiasının en az yüzde 85 i Meral Akşener,Sinan Oğan,Ümit Özdağ,Koray Aydın yolunda gelişmeleri beklemektedir.

Tabanı ve yıllardır emek verdiği teşkilatlarını kaybeden Bahçeli,bu teşkilatları tek tek fesih edip yeniden atamalara gitse bile,yeni atananların da gizliden gizliye değişimci olduğunu fark edip; başına gelecekleri düşünerek, dümeni AKP ye kırmıştır.Artık Cumhurbaşkanı ve AKP’nin himayesinde olduğu alenidir.

İl ve ilçe teşkilatlarında bir faaliyet olmadığı gibi, aynı mahalde adını sanını anan,duyan da kalmamıştır.

15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahcıların Sayın Cumhurbaşkanı ve Hükümetine karşı yaptığı darbe girişimini kıran, darbecilerin başarılı olmalarını önleyen kişinin Bahçeli olduğu lanse edildi.Hatta havada Türkiye topraklarına inmeye yer arayan Sayın Cumhurbaşkanını bizzat güvenliklerine dair teminat vererek, Atatürk Hava alanına indirmeyi başaran kişinin de Bahçeli olduğu yazılıyor.

Sadece bu harekatı, bu özverisi ve cesareti yüzünden, Tayyip sever AKP’li seçmenin bir kısmının Bahçeliyi kutsaması, onu sevmesi ve partisi MHP ye hatır içinde olsa oy vermesi beklenemez miydi?Ne gezer…Daha geçen hafta yapılan kamu oyu yoklamalarında MHP’nin oyu yüzde 8,2 olarak çıkmıştır.Bu kadar özveri ve fedakarlığın karşılığı sıfırdır.

Neticenin böyle olacağını Bahçeli bilmiyor muydu? O bütün bunları üç beş puan oy kaparım diye mi yaptı.Tabi ki biliyordu.AKP den bir kıl kopmayacağını bilmemesi siyasi hatadır.Zira bitmiş ve artık miadı dolmuş bir lidere AKP’lilerin oy vererek yeniden diriltmeyeceğiz aşikardı.Hiç bir AKP’li güçlü bir MHP’yi rakibi olarak görmek istemez.

Fakat AKP yanlısı TV, Gazete, dergi, yazar, çizer, konuşmacı, bilumum yorumcularına bakarsanız Bahçeli’yi yere göğe sığdıramıyorlar. Dahası AKP ye oy atmış, sempati duyan ne kadar seçmen,çoluk çocuk varsa hepsinin Bahçeli hakkında konuşurken ağızlarından” bal” damlıyor.Onu Türkiye’nin en büyük siyaset adamı olarak benimsiyorlar.Daha dün “Bahçeli gitsin,oyum MHP ye” diyenler,bugün” en büyük başkan Bahçeli” diyorlar.

Bahçeli ve MHP üst yönetiminde olduğu gibi Cumhurbaşkanı dahil bütün AKP’lilerin korkusu; Sayın Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı seçilmesi. İlk seçimlerde üstün bir başarıya kazanarak MHP’nin tek başına iktidar olmasıdır.

Halk nasıl Cumhurbaşkanının ağzı ile sokağa dökülmekte tereddüt ermedi ise,aynı halk MHP kongresi yapılsaydı; Sayın Akşener’i seçmeye, başbakanı olarak meclise taşımaya kararlı idi.

İşte bu korku ne biçim bir korku ise, Sayın Bahçeli ile Sayın Erdoğan’ı birbirine yaklaştıran ve ruh ikizi yapan korkunun ta kendisidir.

Son 15 yıldır aynı yüz, aynı tas ve aynı hamamla idare ettiğimiz Türkiye’de Mevlana’nın dediği gibi” cancağızım artık yeni yüz ve yeni ufuklara ihtiyaç vardır”.

Hem CHP,hem MHP,hem de AKP yenilenmelidir.Bakıyorsunuz CHP ve AKP konumlarından memnunlar.Hele CHP, “beni sokmayan yılan bin yaşasın” havasında. AKP ise Cumhurbaşkanına bel bağlamış,yoluna devam ediyor.

Bu gün değişim ve yenilik isteyen tek parti MHP’dir.Bu değişimin önü mahkeme ve tüzük maddeleriyle tıkanmak isteniyor.İktidar tarafından devletin gücü devreye sokuluyor.

“Güneş balçıkla sıvanmaz” Er veya geç bir gün MHP de arzulanan değişim gerçekleşecektir.

O vakit Sayın Bahçeli ne mi olur. O’nu da AKP’liler düşünsün. Zira görüntü olarak AKP’ye daha yakın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?