AKP’li Cemal Öztürk; “Dokunulmazlık Kalkacak!”

AKP’li Cemal Öztürk; “Dokunulmazlık Kalkacak!”

AK Parti Giresun Teşkilatı’nca düzenlenen İl Divan Kurulu Toplantısı’nda bir konuşma yapan AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk; bölücü teröre karşı büyük bir mücadele verdiklerini ve bu mücadelenin sonuna kadar süreceğini söyledi.

AKP’li Cemal Öztürk; “Terörle ve millet düşmanlarıyla olan mücadelemiz devam ediyor. Sadece bölücü terör örgütüyle değil, Türkiye düşmanı tüm şer güçlerle mücadele ediyoruz. Şehit ve gazilerimiz oluyor. Kolay değil. Son üç ay içinde sadece Giresun’dan üçü asker, ikisi üniversite öğrencisi beş şehit verdik. Jandarma uzman çavuşlar Şebinkarahisarlı Birkan Gündüz, Eynesilli Bekir Kelleci, Espiyeli Burak Cantürk kardeşlerimiz asker şehitlerimiz. Ankara’daki hain bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden üniversite öğrencileri Göreleli Zeynep Başak Gürsoy ile Keşaplı Elif Gizem Akkaya kızlarımız da sivil şehitlerimiz. Şahadet mertebesine erişen bu kardeşlerimize sonsuz rahmet, ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin terörle mücadelede dünyaya ders verdiğini söyleyen Cemal Öztürk; “Güvenlik güçlerimiz destanlar yazıyor. Bir taraftan hain tuzaklara karşı mücadele verirken diğer taraftan da sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesi için olağanüstü hassasiyet gösteriyorlar. Fazla can kayıplarının bir nedeni de bu hassasiyet olabilir mi diye düşünmüyor değil insan. Türkiye tüm dünyaya terörle mücadele dersi veriyor.

Tarih boyunca pek çok düşmanlık gördük ama bugünkü kadar namerdine az rastladık. Çoluk çocuk demeden insanları katleden, camilere, okullara, hastanelere saldıran bir katiller sürüsüyle karşı karşıyayız. Normalde bir araya gelmesi mümkün olmayan, ideolojik olarak birbirleriyle kavgalı yapılar; Türkiye düşmanlığında birleşerek katliamlar yapıyor, yakıyor yıkıyorlar. Bilesiniz ki bu şer şebekelerini idare edenlerin amacı, Türkiye’nin yürüyüşünü durdurmak, dünyada söz sahibi olmamıza engel olmaktır. Ama asla ve asla başaramayacaklar.

Ülkemizin birliğine, milletimizin canına, malına, huzur ve kardeşliğine kasteden ihanet odakları kazdıkları çukurlarda, akıttıkları kanda boğulup gidecekler. Ya teslim olacaklar ya da yok olacaklar” dedi.

“DOKUNULMAZLIKLAR KALKACAK!”

Vesayet odaklarına karşı siyasetin ve siyasetçinin onurunu korumaya çalıştıklarını; ancak son zamanlarda bazı Milletvekillerinin dokunulmazlık hakkını kötüye kullanarak terörün ve terör örgütlerinin sözcülüğünü yaptıklarını, bunun milletin vicdanını yaraladığını söyleyen milletvekili Öztürk; “Özellikle HDP’li bazı milletvekilleri dokunulmazlık hakkını kötüye kullanıyor. Terör örgütüyle yan yana, omuz omuza görüntü veriyor. Bu da milletimizin vicdanını yaralıyor. Buna müsaade edilemez!..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?