AKP’li Tütüncü’den, Regaib Kandili Mesajı

AKP’li Tütüncü’den, Regaib Kandili Mesajı

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tütüncü, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“İslam âlemi olarak yeni bir manevi iklim olan mübarek Üç Aylara girmiş bulunuyoruz. Bu mübarek ayların habercisi ve ilk Kandili olan Regaip Kandilini de hep birlikte idrak ediyoruz. Bu mübarek günlere tekrar erişmiş olmanın sonsuz huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu güzel gün ve geceler insanlarımız arasında sevgi ve kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının öne çıktığı müstesna günlerdir.  Elimizi, gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese, akraba ve dostlarımıza açmalı sevgi kardeşlik ortamının oluşması için, birliğimizin, dirliğimizin güçlenmesi için dualarımızı eksik etmemeliyiz.

Bu nedenle en iyi şekilde değerlendirebilmeye çalışmalıyız.  Bu günlerde nefisler hesaba çekilmeli, sermayemiz olan ömrümüzün nerede ve nasıl tüketildiği gözden geçirilmeli, amel defterinize neler yazıldığı, mahşer günü kurulacak büyük divanın tek hâkimi Yüce Allah (c.c.)’nin hakkımızda nasıl bir hüküm vereceği düşünülmelidir. Yüce Rabbimiz, bu aylarda elde edilen güzel hasletleri, kazanımları diğer aylar ve günlerde de devam ettirmeyi nasip etsin.

Millet olarak bu günlerde tüm hain ve şer odaklarına karşı birlik ve beraberliğimizi bu mübarek günler vesilesi ile daha da güçlendirmeliyiz. Bu anlamda alçak terör odaklarına karşı verilen bu mücadelenin kahramanlarına, devlet büyüklerimize, askerimize, polisimize sonsuz şükran ve hayır dualarımızı sunuyoruz. Huzurumuz, barış ve istikrarımız için cansiperane mücadele eden güvenlik güçlerimize yüce Allah’tan yar ve yardımcı olmasını niyaz ediyoruz.

Tüm İslam âleminin ve hemşerilerimizin, Regaip Kandili’ni, mübarek üç aylarını tebrik ediyor, bütün İslam âleminin ve insanlığın barışına, huzuruna vesile olması temennisiyle aziz şehitlerimi bir kez daha yâd ediyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?