AKP’li Yılmaz Muhtarlarla Buluştu

AKP’li Yılmaz Muhtarlarla Buluştu

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Kapu Mahallesi Muhtarı Veli Kemalettin Keçeci, Kale Mahallesi Muhtarı Recep Güner, Şeyhkeramettin Mahallesi Muhtarı Sebahattin Gedük’ü, Nizamiye Mahallesi Muhtarı Ali Şahin’i, Gemiler Çekeği Mahallesi Muhtarı Hüdavendigar Küçük’ü, Hacı Hüseyin Mahallesi Muhtarı İshak Gümüş’ü, Çınarlar Mahallesi Muhtarı Abdullah Akar’ı ve Hacı Miktat Mahallesi Muhtarı Ömer Zorlu’yu ziyaret eden Başkan Yılmaz, muhtarlarla ve mahalle sakinleriyle sohbet ederek, mahallelerin sorunları ve çözüm yollarına ilişkin istişarelerde bulundu.

Mahallelerin sorunları hakkında bilgiler alan ve fikir alışverişinde bulunan Başkan Yılmaz, muhtarlarla sık sık beraber olmaya gayret ettiğini, vatandaşlarımızın sorunlarını, sıkıntılarını en iyi muhtarların tespit edebileceğini bu yüzden muhtarların devletin en temel taşlarından biri olduğunu dile getirdi. Bundan sonraki süreçte de tüm muhtarları yerlerinde belli periyotlarla ziyaret edeceklerini ifade eden Yılmaz, muhtarların mahalleleri ile ilgili meselelerini dinleyeceklerini ve yerinde göreceklerini kaydetti.

‘ALTYAPISI VE ÜSTYAPISIYLA SIKINTISIZ BİR GİRESUN’DA YAŞAMAYI ARZU EDİYORUZ’

Mahalle muhtarlarının mahallelerdeki doğal gaz ve elektrikle ilgili sıkıntılarını da dinleyen Yılmaz, AKSA Çoruh Elektrik ve AKSA Doğal Gaz firma yetkililerine ziyaret esnasında telefonla ulaşarak sorunları yetkililere iletti. Yılmaz, muhtarlara bu sorunların çözümü noktasında konunun takipçisi olacağını söyledi.

Altyapısı ve üstyapısıyla sıkıntısız bir Giresun’da yaşamayı arzu ettiklerini ifade eden Yılmaz;’’ Muhtarlarımızla ve hemşehrilerimizle yaptığımız istişarelerimizde gerekli notları alıyoruz. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda Giresun’da başta trafik ve park sorunu olmak üzere birçok konuda hemşehrilerimiz sıkıntı yaşıyor.Bugün baktığımızda, Giresun Belediyesi maalesef küçük, gündelik çözümlerle asıl sorunlara yönelemedi. Yani sorunları halının altına süpürdü. Giresun Belediyesi’nin son 9 yıllık hizmet geçmişine baktığımızda, Giresun’da olağanüstü bir değişimin yaşanmadığını,  çarpık yapılaşma, trafik ve park sorunu, altyapı ve üstyapıda ki düzensizlik ve dengesizlikten başka birşey görmek mümkün değil.’’diye konuştu.

‘2019 STRATEJİSİ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTMEYE DEVAM EDİYORUZ’

Ayrıca, Giresun Belediyesi’nin projelerinin neredeyse tamamına yakınının odalarla veya sivil toplum kuruluşlarıyla istişare edilmeden yapıldığı yönünde de tespitleri olduğunu ifade eden Yılmaz, bunları kamuoyuyla paylaşacağını da sözlerine ekledi.

Giresun’un artık yeni bir döneme girmesinin şart olduğunu kaydeden Yılmaz, sözlerine şu şekilde devam etti:’’ Belirlediğimiz 2019 stratejisi doğrultusunda çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz. Tüm hedefimiz 2019’da inşallah Giresun’un yeni bir döneme geçmesidir. 2019’da gerçekleşecek yerel yönetim seçimlerinin Giresun’da yeni bir değişim ve dönüşümün önünü açmasını umut ediyorum. Büyüyen, kalkınan ve gelişen bir Giresun için, AK Parti Teşkilatı olarak çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.’’

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?