AKP’YE OY VERMİŞ BİR SEÇMEN OLARAK “İYİ “ OLACAK

AKP’YE OY VERMİŞ BİR SEÇMEN OLARAK “İYİ “ OLACAK

Son seçimde AKP ‘ye oy vermiş bir seçmen olarak; bu günlerde Giresun’da, yeni dizayn edilme sürecini yakinen takip ederken ,bende oluşan kanıyı Giresun seçmeni’ ile paylaşmak isterim.”Bu otobüs’ün nereye gittiği belli değil’ diye tam AK otobüsünden inecek oluyorsun, Halk otobüsünün geldiğini görüyorsun, şoförü hepten deli, dembelek, ‘Bu milleti kırar’ deyip beklemeye başladık..

Hareket otobüsü ,AK otobüsüne takılı karavan, o nereye giderse;  yazık ki yazık…

Diğerlerininki motosiklet, sadece ,sepetiyle beraber 3 kişilik.

Önce bir sakin ol, kenarda dur. Sayın Erdoğan sevgisi  ile , Giresunlu  AKP’lilerin seçmen olarak  seni  düşündüğünü  zannedebilirsin. Ama onlar da akılsız değil ki, kamuoyunda durumun farklı olduğunu iyi biliyorlar. Senin oyunu Erdoğan’a verdiğinin farkındalar..Sana olan öfkeleri bunun  için ‘Benim arkama sığınmak yok öyle, bana  zarar verebilirsin’ diyerek elinin tersiyle seni öyle bir iterler ki GİRESUN’ da yaşayamaz hale gelebilirsin. Yorganı, yatağı omuzlayıp gurbetin yolunu tutarsın. Ölümüne savaştığın o kişilerin, bunu hiç çekinmeden yapacağını her halde benden iyi biliyorsun. .Sen oyu Tayip Erdoğan’a verdin. Lakin Giresun’daki  Akp yöneticilerinin kendi işi, gücü, idealleri var.

Kalabalıklar  içinde kaybolmuş Evliyalara; Sirke küpünde balık aratan bir akıntının sel olmuş hali önüne geleni silip süpürüyor…  Senin sorunların, dertlerin, işsizliğin, onları pek ilgilendirmiyor. Sen köylü,  üreticisin; köylülüğün bitiriliyor. Bitirilmek istenmesinin sebebi toprağa yönelik duygusal bağlılığın bitirilmesi ve “uğrunda ölünecek değer olmaktan çıkarılması. Bu durumda senin sonun  gurbete. Onların ideali küçük Giresun’ un büyük adamı olmak. Sen  zaman ve mesayi tüketen  istekleri olan çocuğuna iş, kendine aş, derdinde olan halksın. Biraz sus, kendini unuttur bence. Yılların Giresunlusu  olmamızın hatırına .seni seçmen olarak secimde hatırlayan, 4 yıl boyunca da muhatap bulamadığın  bu zümreyi   yanlız bırak ki belki canları sıkılırda sana bir selam verirler.

Giresun’da bunlar yaşanırken birde “İYİ “gelişmeler oluyor. Ülkede Güneş  tekrar doğuyor. Yeni bir umut, yeni idealleri olan hevesli, halka hizmeti, hakka hizmet desturuyla milletle el ele verelim; birlikte yürüyelim diyen  millete adeta umut, kurtarıcı  gibi gözüken  bu İYİ parti ne yapmak istiyor ?

“Türk milletine güveni esas almak. Açık, dürüst ve hesap verebilir olmak. Çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak. Somut hedeflere sahip olmak ve odaklanmak. Çözüm üretmek ve çalışkan olmak. Eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak. Siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak. Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak. Farklılıklara saygılı olmak. Milli menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmak “Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak. Çağdaş medeniyeti yakalamak. Sevgi ve saygı dilini hâkim kılmak. Parlamenter sistemi yaşatmak. Denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak. Fırsat eşitliği sağlamak. Mülkiyet hakkını korumak. İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak. Bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak. Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek.”

İnsanların  seni en çok sevdiği zaman onların işine yaradığın zamandır. Yanlız kaldığınızda biliyorumki her şey üstünüze geliyor. sizi kimse anlamak istemiyor. ,cok yanlızsınız . Bu gün sen  yanlız bırakırsın inanırım.  ama yarın vazgeçerim inanamazsın. Biliyorum ama  biliyorum ki  yanlız değiliz .Birlikte umutla yarınlara  yürüme vakti gelmiştir. İYİ  olacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar