Giresun Gündem
AKŞENER’DEN NOTLAR
Sosyal Medyada Paylaş
31 Mayıs 2016
Okunma sayısı: 221

AKŞENER’DEN NOTLAR

Pazar günü Giresun İline “teşekkür” ziyareti yapan Sayın Meral Ablayı; konuk olduğu otelde 40’a yakın gazetecinin katıldığı kahvaltılı toplantıda dinlemeye çalışıyoruz. Bir gazeteci soruyor.

-Gerçekten yenilikçi ve değişim yanlısı mısınız, yoksa klasik MHP’li misiniz?

* Ben kendimi merkez olarak konumlandırdım. AKP merkez sağ olarak konumlanmış. CHP merkez solu sahiplenmiş. Dolayısı ile sağ ve sol partilere kapatılmış. Biz tam iki mefhumun ortasındayız. MHP olarak biz rakiplerimizin bizi tarifi ile tanımlandık. Kendimizi anlatamadık. Milliyetçilikle demokrasi kardeştir. Bunu yıllardır anlatamadık. Ülkücüleri sokaktan çekmeye çalıştık. Buna ancak liberaller sevindi ve alkışladı.

* Bir kısım insanların korunup kollandığı bir ülkede 5.5 aydır demokrasi ve hak arama mücadelesi veriyoruz. Korku ikliminin iliklerimize kadar işlediği bir ortamda bulunuyoruz.İşte bu şartlarda demokrasi kavgası vermekteyiz.Bizim sayemizde toplum bir nebze olsun nefes almaya başladı.

* Bazılarının savunduğu Cumhuriyet veya Osmanlı ayrışımına karşın; Cumhuriyetle Osmanlı dilini yaymalıyız.

*Siyasi olarak bulunduğumuz orta çizginin sağ ve sol tarafındaki oylara talibiz. CHP ve AKP’li seçmenlerin ikinci tercihi olan partimizin bu partilerdeki seçmen tercihlerini MHP ye taşımak lazımdır. Halkayı genişletip bu oyları MHP olarak toplamak azmindeyiz.

Bir başka soru:

-MHP de değişim kurultayı olursa. Kurultayın sonucu ne olur?

* Biz 5 arkadaş Türkiye’yi yönetmek için çok iddialı olarak yola çıkmışız. İlk imza sahibi 548 delege arkadaşımızdan hiç biri imzasını geri çekmedi. Aradan 5,5 ay geçti. ‘15 Mayıs günü Ankara’ya gelen delegelerden 848 kişi tüzük değişikliği lehinde kongreye gelip evet oyu vereceğiz’ dediler. Bu arkadaşlar kendi el yazıları ile bir tutanağa imza koydular.

* Çok ağır iftira ve ithamlara uğramamıza rağmen; onlara karşı en küçük bir nezaket dışı sözümüz olmadı.

Bir başka soru:

-Seçimli kurultaya gireceğinizin engelleneceği söyleniyor. Disiplin kuruluna verilerek tedbirli ihraç edileceğiniz gündemde.

* ‘Sayın Bahçeli disiplin kuruluna vermeyeceğiz’ dedi. Bunu iki genel başkan yardımcısının ağzından da teyit ettirdi.Biz de bu söze inanıyoruz.Çünkü Sayın Bahçeli’nin bu güne kadar pek yalanına rastlamadım.Söz verirse sözünde durur inancındayım.

* Mevcut 40 milletvekilinin hiç birinden imza istemedim. Çoğu arkadaşımız. Büyük çoğunluğu ile iletişimimiz var. Uyum içinde çalışıyoruz.

* MHP’deki değişim hakaretleri Eylül veya Ekim aylarında yapılacak olası bir seçimin önüne geçecektir. İnşallah MHP’nin başına geçince yapacağımız muhalefetle, ülkeyi iktidar değişimi için erken seçime bizzat zorlayacağız.

* Biz eskiden muhaliftik. 15 Mayıs’tan sonra muvafık’ız. Muhalefet halkın avukatıdır.

* Fındık yabancının eline geçti. İnisiyatif onun elinde. Giresun’a söz veriyorum. Bu karışık durumu düzelteceğim.

Abla kardeş arasında samimi bir toplantıda bunlar konuşuldu.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Giresun Gündem