AKSU, “AĞALARIN BEYLERİN DEĞİL, HALKIN ADAMIYIM”

AKSU, “AĞALARIN BEYLERİN DEĞİL, HALKIN ADAMIYIM”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Teyyaredüzü Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelip sohbet edip, görüş ve önerileri dinledi.
Muhtar Volkan Turgut ve vatandaşların kapıda alkışlarla karşıladığı Başkan Aksu’nun toplantısına, Şoförler Odası Başkanı İbrahim Çeltik, Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan, Berberler Odası Ayhan Konar ve mahalle sakinleri katıldı.

“Ağaların beylerin değil halkın adamıyım” diyen Başkan Aksu; “Ülkemizin en büyük sorunu üretim. Bugün samanı bile dışarıdan ithal eden ülke konumuna düştük.
Eğer üretmezseniz dışarıya bağlı kalırsınız. Biz belediye olarak üreten bir belediyeyiz. Bordür taşından tutun, çiçeklerimize kadar kendimiz üretiyoruz. Giresun’da en büyük sorun işsizlik. Ben 1500 dolayında gencimizi, sırf memleketlerini terk etmesinler diye iş sahibi yaptım. Bugün imkanım olsa 1500 tane Giresun çocuğuna daha işe yerleştiririm. Bugünlerde birileri çıkıp proje açıklıyor. Giresun’da işsizlikten haberleri yok. Bugün Giresun Belediyesi şehirde en büyük işveren konumunda. Bu şehrin her sokağında her caddesinde bizim hizmetimiz var. Belediyeyi yönetmek için talip olanlar bu sokakların isimlerini dahi bilmezler. Ben 20 yıldır belediyeciyim, bu şehirde doğdum, bu şehirde büyüdüm. Vatandaşlarımız bizim yaptığımız hizmetlerin ne denli olduğunun farkında, buda beni mutlu ediyor” dedi.

“DENİZİN ÖNÜNÜ KAPATANLAR ŞEHRİ DENİZE KAVUŞTURACAKMIŞ”
Başkan Kerim Aksu, vatandaşlarla sohbetine şöyle devam etti; “Bizim dönemimizden önce hatırlayın bu şehirde oturup bir çay kahve içilebilecek yer çok azdı. Şehirler meydanlarıyla hatırlarda kalırlar. Bu şehre çok güzel meydanlar yaptık. Bu meydanların önüne depo yapanlar bu şehrin önüne set kuranlar bugün çıkmışlar şehri denize kavuşturacağız diyor. İnanın buna herkes güler. Hatırlayın, daha düne kadar gazeteler manşet atıp kendilerine teşekkür mesajları yayınlıyordu. Bu işler her hafta çizgi film yayınlama ile olmuyor. Biz belediyeciliği biliyoruz, bu şehrin altyapısını yaptım. Geçmişte en hafif yağışta dahi sular basıyordu. Var mı şimdi böyle bir şey? Batlama ve Dereli yolları iktidarın ve Giresun’daki temsilcilerinin hizmet anlayışını çok iyi gösteriyor. 15 yıl geçti Dereli ve Batlama yolu bitmedi.”

“SEKA VE FİSKOBİRLİK HEBA EDİLDİ”
Giresun’un en önemli sanayi kuruluşlarının yok olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Kerim Aksu, beceriksiz siyasilerin Giresun’un geleceğini kararttığını ileri sürdü. Başkan Kerim Aksu; “Bu şehirde önceden vatandaşlarımızın evine ekmek götürdüğü fabrikalar vardı. Bu fabrikaların hepsinin kapanmasına göz yumdular. Bu fabrikalarda Giresunlular çalışıyordu. 16 yıldır iktidardasınız iki dönem İl Başkanlığı yapmışsın Giresun’a ne verdin, diye sormazlar mı? Giresun’a hangi hizmeti yaptın diye sormazlar mı? Bizden önce 5 yıl bu belediyeyi yönettiniz hepiniz buradasınız, biraz yağmur yağdığında suyun boyu 1 metre oluyordu. Biz bu şehre tam 160 km altyapı yaptık. O zaman yağan yağmur bugünde yağıyor daha fazlası yağıyor. Keşke meziyetlerinizi o dönemde sergileseydiniz” diye görüşlerini açıkladı.

“MAYIS AYINDA HALKI ARKAMA ALIP BU SAHİLİ YENİLEYECEĞİM”
İktidar tarafından birçok hizmetinin engellenmeye çalışıldığını vurgulayan Aksu, “Giresun için bir çivi çakmayanlara, bu şehre hizmet yapmamızı engelleyenlere sesleniyorum. Meclisten Türkiye’de bana özel kanun çıkarıp belediyenin arazilerini Milli Emlak’a devredip Giresun’un sahilsiz kalmasını sağlayanlar, her ne olursa olsun Mayıs ayında bu halkı arkama alacağım, bu şehrin sahilini tamamen yıkacağım. Ben bu halkı arkama toplayacağım ne pahasına olursa olsun bu ile hak ettiği sahili kazandıracağım” diye konuştu.

“SERA KURACAĞIM”
Başkan Kerim Aksu, tarıma katkı için ise şunları dile getirdi; “Ülkemiz, bina, apartman yapmayla bu ekonomik krizden kurtulamaz. Üretim ve işsizlik bizim en büyük sorunumuz. Ben bu Giresun çocuklarının çalışacağı sera kuracağım, yöresel ürünleri üreteceğiz. O serada en az 50 Giresun çocuğuna daha iş vereceğim. Daha düne kadar hatırlayın beni işe adam aldı diye eleştiriyorlardı. Benim en büyük hatam bu olsun, ben bu hatayı göğsümde taşırım.”

“TEYYAREDÜZÜ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR”
Teyyaredüzü’nü doğalgaza kavuşturduklarını belirten Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu konuda ise şunları söyledi; “Giresun’da bu zamana kadar görev yapmış belediye başkanları içinde zannedersem en zor dönem bana denk geldi. Hepinizin malumu şehirde doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Doğalgaz çalışmaları yapılmadan önce Teyyaredüzü’nde bütün cadde ve sokakların tamamını yenilemiştik. Ancak vatandaşlarımızın doğalgaza kavuşmaları için yaptığımız yollar tekrardan yıkıldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Teyyaredüzü Mahallesinin tamamını tekrardan yenileyeceğiz.”

ACAR SİTESİNDE HALKLA BULUŞTU
Belediye Başkanı Kerim Aksu mahalle ziyaretlerine Güre Mahallesi Acar Sitesi’nde devam etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Aksu, talep ve istekleri dinleyerek yeni dönemde yapacağı çalışmalar hakkında vatandaşlarla karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?