AKSU, “Asla Demokrasimizin Gitmesine İzin Vermeyeceğiz”

AKSU, “Asla Demokrasimizin Gitmesine İzin Vermeyeceğiz”

Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak düzenlenen, “ Demokrasi ve Şehitler “ mitingi Giresun Atatürk Meydanı’nda demokrasi şölenine dönüştü.

Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye başkanları, ilimizin yöneticileri, milletvekilleri ve demokrasi aşığı coşkulu kalabalık demokrasiye olan bağlılıklarını yüksek sesle haykırdılar. Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı konuşmada; Atatürk İlke ve devrimlerinden asla şaşmamamız gerektiğini 15 Temmuz gecesi bir daha anladığımızı dile getirdi.

Atatürk Meydanı’nda saat 17’de başlayan “ Demokrasi ve Şehitler “ mitinginde, siyasi parti il başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, demokrasinin vazgeçilmez bir değer olduğunu, milletin birliğine yapılan her türlü saldırının karşısında olacaklarını ifade ettiler. Giresun Valisi Hasan Karahan, meydanlarda nöbet tutan halkın iradesini hiçbir gücün aşamayacağını söyledi. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 15 Temmuz tarihinde bu aziz milletin, demokrasisini, özgürlüğünü, toprağını, vatanını kimseye vermeyeceğini dünya ya gösterdiğini, bu toprakların şehit kanları ile kazanıldığını ifade etti. Belediye Başkanı Kerim Aksu heyecanlı konuşmasında, Atatürk ilke ve devrimlerine vurgu yaparak; “Bugün burada gördüğümüz tablo 81 ilde yapılan hangi siyasi görüşten olursa olsun ama “Cumhuriyete ve Demokrasiye” bağlılığını kanıtlayan Türk halkının eylemidir. Bu olaylar bizlere şunu göstermiştir ki, büyük Atatürk’ün kurduğu ülkemizde, Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden asla şaşmamamız gerekiyor. Cumhuriyetin temel değerlerine sonuna kadar sadık olmamız gerektiğini ve demokrasiye âşık olan bu milletin demokrasisini kimsenin elinden alamayacağını gördük. Ve görüyoruz ki yine biz bu ülkede 56 yıldır serbest seçimleri yapıyoruz. 56 yıldır demokrasi ile geldik, demokrasi ile gideceğiz. Ama asla demokrasimizin gitmesine izin vermeyeceğiz. Buna yeltenenlere Türk Halkı gerekli cevabı zaten vermiştir” dedi. Başkan Aksu konuşmasını şöyle sürdürdü; “ 2016 Türkiye’sinin 15 Temmuz’dan sonra böyle bir şeye asla müsaade etmeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı, Siyasi Partilerimizin Genel Başkanlarını ülke adına birlik ve beraberlik içinde oldukları için bir kez daha kutluyorum. Bu ülkenin birliğe ihtiyacı var, bu ülkenin beraberliğe ihtiyacı var, bu ülke birlik olursa, beraber olursa asla bizi yıkamazlar. Ki biz Kurtuluş Savaşında 42. ve 47. gönüllerle ülkemizin kurtulması için iki tane gönüllü alay çıkarmış, Osman Ağa’nın torunlarıyız. Osman Ağa’nın silah arkadaşlarının torunlarıyız. Biz bu ülke için her şeyi yaptık, her şeyi yapacağız ve asla birlikten vazgeçmeyeceğiz. 15 Temmuz akşamı demokrasi adına yaşamını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türk milletine selam ve saygılar sunuyorum. “

Giresun Atatürk Meydanı’nda kurulan dev ekranda İstanbul Yenikapı mitingi naklen yayınlandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?