AKSU: “ATATÜRK’Ü ANLATMALIYIZ”

AKSU: “ATATÜRK’Ü ANLATMALIYIZ”

Giresun Belediyesi tarafından yaptırılan ve Türkiye’de bir ilk olan “ Bas Oku “ cihazının tanıtımı için Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Kerim Aksu, “ Atatürk’ü iyi anlamalıyız ve çocuklarımıza, gençlerimize iyi anlatmalıyız. Atatürk’ün ilkeleriyle aydınlığa yürümeliyiz” dedi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri, anıları, devrimleri, Gençliğe Hitabe, Bursa konuşması ve Nutuk’tan kesitlerin yer aldığı,” Bas Oku “ cihazının bir ilk olduğunu vurgulayan Başkan Aksu şunları dile getirdi: “ Yarın hepinizin bildiği gibi 10 Kasım.  Bu bir tören değil aslında bir hüzün. Cumhuriyetimizi kuran ve çok şey borçlu olduğumuz, aldığımız eğitimden tutun yaşadığımız topraklara kadar her türlü bize katkıyı sağlayan, demokrasimizi geliştiren, insan haklarını, hukuku her türlü devrimleri yapan büyük Atatürk’ün ölüm yıldönümünü yarın hüzünle anacağız. Bugün burada tanıttığımız cihaz sayesinde, çocuklarımızın Büyük Atatürk’ü, devrimlerini, anılarını, sözlerini ve Nutuk’tan bölümleri kolayca öğrenmelerini sağlayacağız. Nutuk’tan parçalar burada Atatürk Meydan’ında kendi adını verdiğimiz Büyük Atatürk’ün Meydan’ında insanlarımız gelecek burada Atatürk ile ilgili ne istiyorsa bulabilecek. Atatürk’ü daha çok tanıtacağız, Atatürk’ün değerini daha çok bileceğiz. Bizim Atatürk ve silah arkadaşlarına olan borcumuz bitmez. Bugün burada rahat ortamda yaşabiliyorsak bunu Atatürk’e borçlu olduğumuzu unutmayacağız. Atatürk’ün en önemli sözlerinden biri de “Yurtta Sulh Cihan’da Sulh” sözüdür. Biz barışı, kardeşliği, beraber yaşama kültürünü atalarımızdan öğrendik. Dünya tamamen silahlı savaşlara yönelmeye başladı bu da üzüntü verici ve kaygı verici.”

Başkan Kerim Aksu konuşmasında darbe girişimini hatırlatarak, “Hepimiz 15 Temmuz gibi kötü bir felaketi yaşadık. Vatandaşımız, hem vatansever askerlerimizin, vatansever polislerimizin tarafından kenetlendi. Bu ülke, artık demokrasiden dönüş olmayacağını halkıyla, askeriyle, polisiyle göstermiştir. Demokrasiden asla geri adım atmayacağız.  Cumhuriyet kutlamalarını, hem Atatürk’e saygımızı asla bırakmayacağız. Bizden sonra ki nesillerinde bırakmaması için bu şekilde bir çalışma yaptık. Hepimize hayırlı olsun. Umarım insanlarımız sadece yanındakinden duyduğu ile değil okuyarak öğrenirler. Biliyorsunuz Allah’ın ilk emri okudur. Okuyarak bilmek lazım. İlkokul mezunu hacılara, hocalara inanmamak lazım. Kendini hacı diye hoca diye tabir eden insanların ülkemizi ne hale getirdiğini görüyoruz. İnşallah herkes okur ve Atatürk’ü anlar.  Gerçekten herkesin birbirine sarılması lazım. Hangi siyasi görüşten olursa olsun bu ülke hepimizin. Birlikte sahip çıkacağız. Birlikte olursak ülkeyi düşmanlardan kurtarabiliriz. Sadece içerde değil, dışarıda da bir sürü düşmanlarımız var. Onun için Türkiye Cumhuriyet’inin tüm vatandaşları birlikte olursa bunu aşar diye düşünüyorum. Bu birliktelik devam etmeli, birbirimize saygı duymalıyız. Farklı düşünebiliriz, farklı düşünmek demokrasimizin temelidir. Birbirimizin düşüncesine saygı duymalıyız. Çocuklarımız geleceğimizdir. Çocuklarımıza sahip çıkacağız. Atatürk’ün aydınlattığı yolda korkmadan yürüyeceğiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

“Bas Oku “ cihazı tanıtım toplantısına, CHP iL Başkanı Necati Tığlı, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, İl Genel Meclisi Gurup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları başkan ve üyeleri, kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?